Cumhurbaşkan

lenen yerel seçimler için partilerin hazırlıkları başladı. AK Parti'nin de 7 Ekim'de yapılacak kongresinde yeni parti yönetimi belirlenecek.

KONGREDE STAR VERİLECEK

Sabah Gazetesi'nin aktardığı habere göre; bu yönetim ile mart ayında yapılacak yerel seçimlerde yarışacak adayları belirlenip, seçim süreci yönetilecek.  Kongrede yerel seçim çalışmaları için resmi start da verilmiş olacak.

BÜYÜKŞEHİRLERE ÖZEL LANSMAN

Kongre sonrası önce büyükşehir belediye başkan adayları özel bir lansman ile kamuoyuna açıklanacak. Daha sonra da il ve ilçe belediye başkan adayları belirlenecek. Kasım ayına kadar tüm adayların netleşmesi hedefleniyor.

ADAYLAR İÇİN ANKETLER YAPILACAK

AK Parti, seçim öncesi teşkilatlarda kırgınlık, sıkıntı yaşanmaması amacıyla belediye başkan adayları için teamül yoklaması yapmayı düşünmüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi yaptırdığı anketlerle adayların halktaki karşılığına bakacak ve buna göre karar verilecek.

Gözaltına alınan gazeteci Ayşenur Arslan serbest bırakıldı Gözaltına alınan gazeteci Ayşenur Arslan serbest bırakıldı

ÖNCE ADAY SONRA PROJE

AK Parti önce aday isimlerini açıklayacak. Adaylar kesinleştikten sonra ise her ile özel seçim beyannameleri vatandaş ile paylaşılacak. Seçim propaganda dönemi de her il için şehrin özelliklerine göre ayrı planlanacak.