Ak Partili Mustafa Savaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


"Sayın vekil açıklamasında 2022 yılı Ocak-Aralık aylarında 87 bin 424 kişinin İŞKUR’a baş vurduğunu ve ilimizde 35 bin 431 kişinin halen işsiz olduğunu söylemiş. Zahmet buyurup İŞKUR Aydın İl Müdürlüğüne gitse, bu rakamları oradan alsa doğru bilgiler aktarabilirdi Aydınlı hemşehrilerimize. 


Sayın Bülbül’ün bahsettiği zaman dilimine ilişkin kurumun resmi verilerine göre; 2022  yılında özel sektör işyerlerinden 38.799 açık işçi talebi alınmış, 30.272 kişinin işe yerleşmesine aracılık edilmiştir. İş taleplerinin yaklaşık  7000-8000 kişilik kısmı karşılanamamıştır.
Kurum kayıtlarında işsiz olduğunu beyan eden (daha iyi şartlarda iş arayan, mesleğini değiştirmek isteyen kişiler vb. de dâhil) kişi sayısı: 35.431 kişidir.
Dikkat ederseniz bunların tamamı işsiz değildir, bu sayının içinde işini değiştirmek isteyenler, daha iyi şartlarda iş arayan kişiler bulunmaktadır.
Hal böyleyken yaklaşık 35 bin kişinin işsiz diye açıklanması doğru bir ifade değildir.
OSB'lerde bulunan fabrikaların, Seramik, kağıt, gıda, makina ve imalat sektörlerinin işçi talebi bulunmaktadır.

Gerçek böyleyken, Süleyman Bülbül’ün açıklamaları bize kendisinin Aydın’dan ne kadar uzakta olduğunu göstermektedir. Bir Aydın milletvekili olarak kendisini şehrimizin gerçek gündemleriyle meşgul olmaya, halkımızın, iş dünyasının ihtiyaçları için çabalamaya her şeyden önce Aydın’a gelmeye davet ediyorum. 

Didim’den deprem bölgelerine yardımlar ulaştırılacak Didim’den deprem bölgelerine yardımlar ulaştırılacak

Ekonomi başta olmak üzere şehrimiz hakkında sayın milletvekiline 2002 öncesi ve sonrası rakamlarını içeren doğru bilgileri kendilerine aktarmaktan memnuniyet duyarım. 
Bunun için bir çay içimi bize uğraması yeterli. Ayrıca Aydın’da kurumları, iş verenleri ve çalışanları da dolaşıp şehrin gerçekleriyle tanışabilir. En azından bilgisine başvurduğu kişilerin bundan sonra kendisini yanıltmasına müsaade etmemiş olur."

CHP’li̇ Bülbül: Aydınlı vatandaşlarımız, i̇şsi̇zli̇ği̇n hesabını AKP'ye sandıkta soracak! CHP’li̇ Bülbül: Aydınlı vatandaşlarımız, i̇şsi̇zli̇ği̇n hesabını AKP'ye sandıkta soracak!