Dün neler olmuştu?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki'nin Nazilli ziyaretinde masaya yatırılan projelere AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim karşı çıktı.

18 proje için olumsuz yorumlarda bulunan Kuvvet Erim, yeni adliye ve hükümet konağı için proje alanı sunan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a  “Yeni binaya gerek yok. Cumhuriyet Parkından 5 dönüm veriversin başkan” dedi. Özcan’dan red alan Erim, “O zaman kaymakamlık konutunu yıkalım. Ben İsabeyli’de Kaymakam Beye bir villa bulurum” demesi şaşkınlık yarattı.

Efeler09, kaptan golüyle 3 puanı kaptı Efeler09, kaptan golüyle 3 puanı kaptı

Bekir Kuvvet Erim, kendisinin girişimleriyle kapatılan DSİ 21. Bölge Müdürlüğü Nazilli Erozyon ve Rüsubat Kontrolü Şube Müdürlüğü’nün bulunduğu alana TOKİ tarafından yapılması planlanan 139 konut yerine Sosyal Donatı Projesi’ne de karşı çıktı. Bunun üzerine yeniden söz alan Başkan Özcan; “Kuyucak’a bile 500 konut yapıyor. Merak etmeyin biz bu alana hem kapalı pazar yeri, Fuar alanı hem de sosyal donatıları olan bir merkez yapacağız. TOKİ için yeni yer önerimiz var ve 500 ila 1000 adet konut sığacak şekilde vatandaşımızı daha çok memnun edebiliriz” şeklinde yanıt verdi.

AK Parti’li Erim’in sürekli her projeye engel olmaya çalışmasına sinirlenen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Ortak mutabakat sağlayıp öyle gelin” diyerek, yapılması planlanan projelere ilişkin karar vermekte zorluk çekti. 

Kuvvet Erim dün yaşanan gelişmeler üzerine Instagram hesabından bu paylaşımı yaptı

741d6fa4-3543-4139-bdae-954024ba5793