Türkiye'nin Hırvatistan'a 2-0 mağlup olduğu EURO 2024 Elemeleri D Grubu maçı sonrası Stefan Kuntz eleştirilerin odak noktası oldu. Formasyona ve taktik eksikliklere dikkat çekilirken Kuntz'un oyuncu tercihleri de olumsuz yorumlar aldı. Ahmet Çakar, Arda Güler ve Barış Alper Yılmaz'ın 'kurtarıcı' olarak oyuna girmesini eleştirdi.

PSG'nin kalecisi Sergio Rico attan düştü, yoğun bakıma alındı! PSG'nin kalecisi Sergio Rico attan düştü, yoğun bakıma alındı!

Türkiye, EURO 2024 yolunda yara aldı. Hırvatistan'a 2-0 mağlup olan Milliler, iyi başladığı maçta rakibine diş geçiremedi. Sahadan mağlup ayrılan Türkiye, 2 maç sonunda 3 puanda kalarak Hırvatistan ve Galler'in arkasında 3. sıraya yerleşti.

Ermenistan maçında şans verilmeyen Arda Güler ve Barış Alper Yılmaz ise bu maçta süre aldı. Teknik direktör Stefan Kuntz'un bu tercihleri ise eleştirileri beraberinde getirdi.

Sabah gazetesi yazarı Ahmet Çakar, Kuntz'un oyuncu değişikliklerini eleştirerek "Bu işte bir tuhaflık var" yorumunu yaptı. Çakar'ın köşe yazısından bir kesit şöyle:

Asıl olay şu; son 20 dakikada oyuna Arda ve Barış Alper giriyor. Düşünebiliyor musunuz 80 milyonluk bir ülkenin kurtarıcı olarak oyuna soktuğu oyuncular kendi takımlarının ilk 11 oyuncusu değil. Bu işte bir tuhaflık var.

Maçın hakemine de değinen Çakar, "Kafası az çalışıyor" dediği Alman düdük için şunları söyledi:

Maçın hakemi çok çok iyi yönetti ama kafası az çalışıyor. Sanki basketbol maçıymış gibi son saniyede ceza sahasına giriyoruz, pozisyon var ama maçı bitiriveriyor. Buna kötü hakemlik denmez, 'Hakem aptallığı' denir.