Afrika örgüsü Kadıköy için her zaman yoğun bir düzeyde talep gören özel bir saç tasarımı olmuştur. Bu durum Kadıköy’de Afrika örgüsü yapan güzellik merkezlerini de ön plana çıkarmaktadır. Burada güzellik merkezini isabetli bir şekilde tercih etmek, beraberinde önemli kazanımları getiriyor. Çünkü Afrika saç örgüsü ancak profesyoneller yaparsa, üst düzeyde bir estetik görünümü mümkün kılmaktadır.

Yazın gelmesi ve havaların ısınmasıyla saçlarımız bizi biraz bunaltmaya başladı. Yükselen trendler arasında rastladığım Afrika örgüsü beni oldukça şaşırttı ve etkiledi. Saçınızda yaklaşık üç ay boyunca kalabilen örgüler sayesinde hem şık bir görüntü yakalamak hem de rahat etmek mümkünmüş. Ayrıca denize ve havuza girmenizde hiçbir sakınca bulunmuyor.

Saçlarınıza eklenen ve jumbo adı verilen eklenti saçlarla yapılan bir örgü çeşidi olan Afrika örgüsü özellikle genç kızların tercihi. Tarzını yansıtmak isteyen hanımlar ve beyler de bu saç stilini sıkça tercih ediyor. Eklentiler sayesinde saçınızın rengini ve uzunluğunu değiştirebilirsiniz. Ayrıca çeşitli örgü yöntemleri ile farklılık yakalamak da mümkün.

Afrika örgüsü her ne kadar gençler tarafından sıkça tercih edilse de her yaş grubundan kişinin tercih edebileceği bir model. Yeni şeyler denemek ve tarz sahibi olmak istiyorsanız Afrika örgüsünü mutlaka denemelisiniz. Çok uzun süre saçınızda kalabilmesinin yanı sıra sık sık yıkamayı gerektirmeyen örgülerle günün her saatinde harika bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Her sabah kalktığımızda ya da gece yatarken saçlarımıza çokça vakit ayırırız. Bu vakti minimuma indirerek özellikle tatilde kendimize daha çok vakit ayırabilir ve az vakit ayırmamıza rağmen şık bir görüntü yakalayabiliriz. Elbette ki Afrika örgüsü Kadıköy için farklı seçeneklerin karşımıza çıktığı bir konumda yer alıyor.

Kadıköy Afrika Örgüsü Yapımı

Afrika örgüsü yaptırmaya karar verdiğimde ilk yaptığım şey iyi bir stilist ve salon bulmak oldu. Çünkü Afrika örgüsü yapmak gerçekten deneyim ve dikkat gerektiren bir süreçmiş. Saçınızda üç ay gibi uzun bir süre kalacak örgüleri bir uzmana yaptırmak tabii ki en doğrusu olacaktır. Örgünün yapımına ilişkin pek çok detay da bulunmaktadır. Örneğin: iyi bir Afrika örgüsünde örgüye dipten başlanması oldukça önemlidir.

Tabii ki saçlarınızın da en az 8 santim uzunluğa sahip olması gerekmekte. 8 santimden kısa olmadıkça saçınızın uzunluğunun örgü için çok da bir önemi yok aslında. Eklentiler sayesinde istediğiniz uzunlukta örgülere sahip olabilirsiniz. Örgülerinize eklenecek saçların kalitesi de önemli bir husus. Kaliteli eklentiler ile örgünüz yaklaşık üç dört ay boyunca şeklini koruyacaktır. Tabii ki bu detaylar kadar gittiğiniz stilistin tecrübesi ve becerisi de önemli.

Örgü işlemi yaklaşık 6 saati bulabilen uzun bir işlem gittiğiniz salonun da güzel ve temiz olması bu süreçte önemli bir detay. İstediğiniz renkte ve modelde Afrika örgüsü saçlarınız ile bu yaz parlamaya hazır olabilirsiniz. Tam da bu noktada Afrika örgüsü Kadıköy güzellik merkezleri denilince karşımıza mükemmel bir seçenek çıkmaktadır. Özellikle Afrika örgüsü konusunda son derece iddialı olan bu güzellik merkezi, harika işlere imzasını atıyor!

Afrika Örgüsünde 1 Numara!

Örgüyü yaptırmak kadar sonrasında bakımıyla ilgilenmek de oldukça önemli. Ekstra bir özen istemese de örgüleri haftada iki kez yıkamakta fayda var. Kendi saçlarınızı yıkadığınız gibi örgülerinizi yıkayabilirsiniz. Temiz görüneceklerdir. Eğer örgülerinizi benim gibi doğru salonda yaptırdıysanız şekillerini üç ay boyunca bozulmadan koruyacaklardır.

Kadıköy’deki güzel örgü deneyimimin ardından bu yıl tekrar Afrika örgüsü yaptırmaya karar verdim. Bu sefer Kadıköy şubesini tercih ettim ve bu şubede de güler yüzlü, temiz ve kaliteli bir hizmet aldım. Müşteri odaklı anlayışları ile hayal ettiğim saçlara mümkün olabilecek en kısa sürede ulaştım. Önümüzdeki üç ay boyunca her zaman harika görünecek saçlarımla ışıldamayı sabırsızlıkla bekliyorum.

Örgülerim sayesinde saçlarımın daha hızlı uzadığını ve sağlığına kavuştuğunu da fark ettim. Afrika örgüsü sayesinde saçlarım korunaklı eklenti saçlar içerisinde uzamaya devam ediyor. Saçlarımı sık sık yıkamam gerekmediği için saçlarım kendi yağıyla yağlı görünmeden beslenebiliyor. Örgülerim ile rahatlıkla denize ve havuza girip çıkabiliyorum.

Ayrıntılar belli oldu: Konutta orta ve üst gelir grubu için yeni kampanya geliyor Ayrıntılar belli oldu: Konutta orta ve üst gelir grubu için yeni kampanya geliyor

Oldukça hafif bir yapıya sahip kaliteli eklenti saçlar sayesinde saçlarım ağırlık yapmıyor. Afrika örgüsü stilimin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Kesinlikle tekrar yaptıracağıma eminim. Tüm bilgiler ışığında Afrika örgüsü Kadıköy için mükemmel bir seçeneğin karşımıza çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz.