ABD’nin Afganistan’dan çekilmesinin ardından 15 Ağustos 2021’de yönetimi 20 yıl sonra tekrar ele geçiren Taliban’ın tartışmalı uygulamaları devam ederken, Erdemi Teşvik ve Ahlaksızlığı Önleme Bakanlığı’ndan yetkililer, Herat vilayetinde ele geçirdikleri müzik aletlerini ve ekipmanları yaktı.

Erdemi Teşvik ve Ahlaksızlığı Önleme Bakanlığı Herat Dairesi Başkanı Aziz el-Rahman el-Muhacir, "Müziği teşvik etmek ahlaki yozlaşmaya ve onu çalmak gençlerin yoldan çıkmasına neden oluyor" ifadelerini kullandı.

Slovakya'da seçim sonuçları açıklandı: Rus yanlısı parti birinci çıktı Slovakya'da seçim sonuçları açıklandı: Rus yanlısı parti birinci çıktı

SANATÇILAR ÜLKEDEN KAÇIYOR

Taliban, 2021 yılında Afganistan'da iktidarı ele geçirmesinin ardından müzik yayınlarını yasaklamıştı. Son zamanlarda düğün salonu sahiplerine müzikten uzak durulması uyarıları yapıldı. Ayrıca, düğünlerde ve benzeri kutlamalarda İslami kurallara aykırı olabilecek etkinlikler yasaklandı. Pek çok Afgan sanatçı ve müzisyen ülkeyi terk ederek Batı ülkelerine sığınıyor.