ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, ADÜ Hastanesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Efeler 09 SFK Teknik Direktörü Kanber: “Pes etmeyen oyuncularımı kutluyorum” Efeler 09 SFK Teknik Direktörü Kanber: “Pes etmeyen oyuncularımı kutluyorum”


Rektör Prof. Dr. Bülent Kent’e, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cemal İyem ve Prof. Dr. Nuh Kılıç ile Genel Sekreter V. Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Fatih Hacıyusufoğlu eşlik etti. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mücahit Avcil ile Başhekim Yardımcıları Doç. Dr. Ali Duman ve Doç. Dr. Mustafa Gök, hastanenin mevcut durumu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.
Sunumda hastanenin üç ve altı aylık stratejik planları anlatılarak, yapısal ve mali durumu hakkında bilgi verildi. Hastanenin zemin katı (Erişkin ve Çocuk Acil) tam, ikinci ve üçüncü katı kısmen hizmete girmiş, beş katlı yeni hizmet binasının (C Blok) açılamamış birinci (ameliyathane ve iki yoğun bakım), ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinci katlarının üç ay içinde tamamen hizmete gireceği belirtildi.


YENİ BİRİMLER FAALİYETE GEÇECEK
Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mücahit Avcil gerçekleştirdiği sunumunda, “Yeni bina sayesinde anjiografi ve tüm ileri kardiyak işlemler, organ nakli, bölgenin en büyüğü olacak Kemik İliği Transplantasyon Ünitesi (44 yataklı hemotoloji servisi ve 10 yataklı kemik iliği ünitesi), Hibrit ameliyathanesine ve ileri seviye yoğun bakıma sahip Kalp Damar Cerrahisi Servisi, bölgemiz ve ülkemiz için son derece önemli olan ‘Çocuk Kalp Damar Cerrahisi Merkezi’, ‘Çocuk Kemik İliği Transplantasyon Ünitesi’ ile 22 yataklı Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi modern, ferah Kemoterapi ve Onkoloji Servisimiz Aydın ve hinterlandımızda yaşayan halkımızın hizmetine girecektir” dedi.


YOĞUN BAKIMDA DOLULUK YÜZDE 96
Üniversite Hastanesinin devralınan mevcut durumu hakkında da bilgi verilen sunumda, yeni bina ile birlikte toplam hasta yatak sayısının 997 olacağı ve bu yatakların 164 adedinin yoğun bakım yatağı olduğu, polikliniklerde her ay ortalama 74 bin hastanın muayene edildiği, her ay ortalama 6 bin 400 yatan hastaya hizmet verildiği, aylık 4 bin 400 hastanın ameliyat olduğu aktarıldı. Sunumun devamında hastanenin yeni idare tarafından devralınıldığında, 1 Haziran 2023 tarihi itibari ile Maliye Bakanlığına bağlı Döner Sermaye Mali Yönetim sisteminden alınan verilere göre 179 milyon 599 bin 756 lira aktif borcu olduğu, servis yatak doluluk oranının yüzde 88, yoğun bakım yatak doluluk oranın yüzde 96, aylık sigorta ve nakit gelirleri ile çalışanlara ödenen ücretler konularında bilgi verildi.


SAĞLIK HİZMETLERİ DEVAM EDECEK
ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, hastaların daha etkin ve konforlu hizmet almasının önemine değinerek günlük akış içerisinde hastaların olanakları daha verimli kullanabilmelerinin amaçlandığını ve ADÜ Hastanesi adına yapılan hizmetlerin devam edeceğini belirtti. Ziyaretin devamında hastane içinde yer alan diğer birimleri gezen Rektör Prof. Dr. Bülent Kent ve hastane yönetimi, yapılacak yeni çalışmalar hakkında bilgi aldı.