Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara'da katıldığı bir iftar programında bakanlığına bağlı kuruluşlara 18 bin 305 yeni personel alımı yapılacağını açıkladı. Bakan Bozdağ'ın açıklamaları sonrasında, "Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman?" sorgulamaları internet üzerinden araştırılmaya başladı. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman, başvuru kılavuzu yayımlandı mı?

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Bozdağ, yakın zamanda alınacak personelin mesleklerine göre dağılımı, müracaat tarihleri ve şartlarının Bakanlıkça ilan edileceğini söyledi.

Uzman ve başöğretmenlik eğitim programına başvurular başladı Uzman ve başöğretmenlik eğitim programına başvurular başladı

Buna göre; Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları için tarihlerin nisan ayı içerisinde belli olması ve başvuru kılavuzunun yayımlanması bekleniyor.

ALIMI YAPILACAK KADROLAR BELLİ OLDU!

Bakan Bozdağ açıklamasında, Adalet Bakanlığı bünyesine alımı yapılacak kadro ve branş dağılımını belirtti.

Bozdağ şunları söyledi;

"Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde 9 bin 229, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 8 bin 376, İcra Dairesi Başkanlığı bünyesinde 700 olmak üzere toplam 18 bin 305 personel alımı için ilana çıkıyoruz."