Maliye, sıfır kilometre araç satışlarına inceleme başlattı Maliye, sıfır kilometre araç satışlarına inceleme başlattı
Nostradamus'un 2023 yılına ait kehanetleri belli oldu. Bir çok olayı ve felaketi doğru tahmin ettiği ileri sürülen Fransız kahin Nostradamus'un 2023 yılına ait kehanetleri ortaya çıktı. İşte Nostradamus'a göre yeni yılda dünyayı bekleyen tehlikeler...

Fransız kahin Nostradamus'un 1550’den itibaren yaptığı kehanetler insanların ilgisini çekmekte. Ünlü kahinin 2023 yılına dair öne sürdüğü bir çok kehanet ortaya çıktı. 2023'e sayılı günler kala ünlü kahinin tahminleri yine dünya gündeminde üst sıralarında kendine yer buldu.

LONDRA YANGINI, HİTLER VE KENNEDY SUİKASTİNİ BİLMİŞTİ

Londra'daki büyük yangın, Adolf Hitler'in yükselişi, John F Kennedy suikastı hatta koronavirüs pandemisini bile doğru tahmin ettiği ileri sürülen Fransız kahin, 1955'de yayınlanan 'Les Prophéties' kitabı ile gelecek nesillere savaşları, vebaları, doğal afetleri ve siyasi karışıklıkları önceden bildiren bir kehanatler serisi bıraktı.

GEÇTİĞİMİZ YIL İÇİN NE DEMİŞTİ?

Ölümünün üzerinden yüzlerce yıl geçmesine rağmen insanlar insanlar Nostradamus'un kehanetlerini takip etmeye devam ediyor. Ünlü kahinin geçtiğimiz yıl için yaptığı tahminler 'Dünyada yamyamlığın yayılışı' ve kripto paraların yükselişine işaret ederken bakalım 2023 yılı için neler demiş?

KÜRESEL ISINMA VE TOPLU BALIK ÖLÜMLERİ

Nostradamus en azından günümüzün en büyük sorunlarından biri olan küresel ısınmayı doğru tahmin etmiş gibi görünüyor.

Kahinin 2023 yılı tahminlerinde sıcaklığın giderek artacağı, deniz seviyelerinin yükseleceği öne sürülüyor ve "Tıpkı güneş gibi denizler de dağlanacak. Karadeniz'de yaşayan balıkların hepsi kaynayacak" ifadeleri yer alıyor.

KRALİYET SARAYI'NI BEKLEYEN TEHLİKE

Fransız kahinin "Kraliyet binasında göksel bir ateş" kehaneti düz olarak bakıldığında gökyüzünden Buckhingam Sarayı'na yaklaşan bir meteor olarak düşünülse de insanlar bunun daha mecazi bir anlamı olduğu belirtiyor.

Yorumculara göre bahsi geçen 'göksel ateş' Prens Harry ve karısı Meghan'ın yayınladığı son belgesel ve Kraliyet ailesinin yerle bir olan itibarı.

3. DÜNYA SAVAŞI

Ukrayna'da başlayan savaş 10 ayı geride bırakırken Nostradamus bu yıl için büyük bir savaş öngörüsünde bulunuyor ve "Yedi aylık büyük savaş, kötülük yüzünden ölen insanlar" ifadelerini kullanıyor.

Kehanete göre çatışma büyüyerek tam ölçekli bir dünya savaşına dönüşüyor. Son zamanlarda devam eden nükleer tartışmalar göz önüne alındığında, söz konusu kehanet gerçekleşirse büyük bir yıkıma neden olabilir.

DECCAL GELİYOR

3. Dünya Savaşı kehaneti canınızı mı sıktı? Bundan daha kötüsü de var. Fransız kahine göre 2023 yılında Deccal kapımızı çalıyor.

Kahinin kitabında 2023 yılı için şu cümleler yer alıyor; "Deccal çok yakında üçünü yok edecek. 27 yıl sürecek savaşta kafirler ölecek, esir düşecek ve sürgün edilecek. Cansız insan bedenleri, kan ve su karışıp yeryüzünü kaplayacak"

NOSTRADAMUS KİMDİR?

Doktor, yazar, tercüman, astrolojik danışman gibi farklı kimlikleri olan ancak kahin olarak ün kazanan Michel de Nostredame, 1503 yılında dünyaya geldi. Nostredame soyadının Yahudi olan dedesinden geldiği ileri sürülür. Doktor, yazar, tercüman, astrolojik danışman gibi farklı kimlikleri olan ancak kahin olarak ün kazanan Michel de Nostredame, 1503 yılında dünyaya geldi. Nostredame soyadının Yahudi olan dedesinden geldiği ileri sürülür.

1547 ile 1549 arasında yaptığı İtalya yolculuklarında, Milano’da bir simyacı ile tanıştı. Bu simyacıdan öğrendikleriyle 1552’de ilk kitabını ilaçlar üzerine yayımladı. Tüm çağdaşları gibi, astrolojiyle de ilgilenen Nostradamus 1550’den itibaren gök cisimleri esas alınarak yapılmış kehanetler içeren bir almanak yayımlamaya başladı. Kehanetlerini bir kitapta toplamaya karar vererek 1555’te Salon-de-Provence’e yerleşti.

Ünü giderek yayılan Nostradamus, Catherine de Médicis’nin astrologlarından biri haline geldi. 1564’te Catherine de Médicis onu saraya daimi kalmak üzere çağırdı ve kral IX. Charles’ın hekimi ve danışmanı olarak ilan etti. 1581’de kehanetlerinden dolayı Kilise tarafından aforoz edildi.