8 yaşındaki Elif’in katili kadın terörist çıktı 8 yaşındaki Elif’in katili kadın terörist çıktı
Ekonomik açıdan zor geçen 2022 yılı milyarderler cephesinde de gelir kaybıyla noktalandı. Dünyanın en zengin kişilerinin servetlerinde ciddi miktarda azalma yaşanırken en çok kaybeden 6 milyarder de belli oldu. İşte serveti eriyen o milyarderler.

Tesla ve SpaceX'in kurucusu, Twitter'ın sahibi son bir yılda kaybettiği 182 milyar dolarla 'tarihte en büyük kişisel servet kaybı yaşayan kişi' ilan edildi.

Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi.Bundan önceki rekor 2000 yılında 58 milyar dolar ile Japon teknoloji yatırımcısı Masayoshi Son'a aitti. Forbes'a göre Musk'ın şu anki serveti yaklaşık 138 milyar dolara kadar düştü.

2022 takvim yılı boyunca net varlıklarından en çok kaybedenler sadece teknoloji ve kripto milyarderleri değildi.

Amazon'un "eski moda" perakende satışta yaşadığı gerileme, Bezos'un da ciddi kayıp yaşamasına yol açtı. Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti 2022'de 87,6 milyar dolar düştü.

Kripto para dünyasında 2022 yılında yaşanan sarsıntı ve gerileme Binance'in kurucusu Changpeng Zhao'ya da pahalıya mal oldu.

FTX başta olmak üzere kripto para borsalarında yaşanan çöküşler nedeniyle Binance da finansal açıdan güçlükler yaşadı.

Facebook'un kurucu ortağı Mark Zuckerberg, 2022'de kendi şirketi Meta Platforms'un "Metaverse"i harekete geçirme girişimlerinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle ciddi bir gelir kaybı yaşadı.

TikTok'la girdiği rekabette büyük yara alan Facebook'un yaratıcısı Zuckerberg'in serveti 81,5 milyar dolar azaldı.

Google'ın kurucu ortağı Larry Page 47,2 milyar dolar kaybederek listede 5. sırada yer aldı. Google'ın ana şirketi Alphabet, 2022 boyunca kabaca yüzde 39'luk bir düşüş gördü.

Google'ın bir diğer ortağı Sergey Brin de geçtiğimiz yılı 45,8 milyar dolar kayıpla tamamladı. Hem Google'ın kurucu ortakları Sergey Brin hem de Larry Page toplam kayıpları 90 milyar dolardan fazla oldu.