• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  10 Kasım açıklaması

  10.11.2008 12:39
  Çeşitli meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcilerinden oluşan Kuşadası Atatürkçü Aydınlanma ve Tam Bağımsızlık Platformu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 70.yılı nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.
  10 Kasım açıklaması
  10 Kasım açıklaması 10 Kasım açıklaması 10 Kasım açıklaması


  Atatürkçü Düşünce Derneği Kuşadası Şubesi"nde gerçekleştirilen basın toplantısına ADD Kuşadası Şube Başkanı Nail Topal ve CHP Kuşadası İlçe Başkanı M. Esat Altungün ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği temsilcisi, DSP Kuşadası Kadın Kolları Başkanı Nebahat Gürpınar ve çok sayı da Atatürkçü Düşünce derneği üyesi katıldı. ADD, CHP, ANAP, DP, Kuşadası Ticaret Odası, Kuşadası Esnaf Odası, Kuşadası Anneler Derneği, Kuşadası Türk Kadınlar Birliği, Kuşadası Alevi Kültür Derneği, KURED, TEMAD, KUGED,Biz Kaç Kişiyiz Derneği ve Kuşadası Kuyumcular Derneği"nin destek verdiği bildiri ADD Kuşadası Şube Başkanı Nail Topal tarafından okundu.
  Kuşadası Atatürkçü Aydınlanma ve Tam Bağımsızlık Platformu adına basın açıklamasını yapan ADD Kuşadası Şube Başkanı Nail Topal, “Atatürkçülük kimsenin yada herhangi bir kitlenin tekelinde değildir. Atatürkçü Temel Düşünce'nin temel ilkeleri halkçılık, devletçilik, devrimcilik, ulusçuluk, cumhuriyetçilik ve laikliktir.Atatürkçülük akıl ve bilimi yol gösterici olarak kabul eder.Barışçıdır,aydınlanmacıdır.Ulus devletten yanadır,laik hukuka dayanır. Özgür yurttaş yetiştirmeyi amaç edinir “ dedi. Anadilimiz Türkçeyi bilim ve kültür dili olarak geliştirmeyi amaçlayan Atatürkçülüğün bugün gelinen noktada daha da büyük anlam kazandığına dikkati çeken ADD Kuşadası Şube Başkanı Nail Topal “ Atatürk'e göre Türk Cumhuriyetini kuran halka Türk denir. Onun ulusçuluk anlayışı ırka dayalı değildir.Dünya uluslarının barış içinde yaşamasını savunur Misak-i Milli ile sınırlaı çizilmiş sınırlarımızı canı pahasına korumayı ilke edinir.Sosyal devrimlerin yapılması okuma-yazma oranının yükseltilmesi , tarım,endüstri,ekonomi,kültür alanındaki ilerlemeler ve laiklik bu bağlamda düşünülmelidir. Çağdaş uygarlığa erişmek ve onu aşmak Atatürk'ün bize verdiği temel hedeftir” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim