Değerli okuyucularım, haftalardır seçimleri izliyorum.

Gecemi gündüzüme kattım. Bazen Ak Parti Milletvekili Mustafa Savaş’ı, bazen Sn. Seda Sarıbaş’ı, bazen Milletvekili Adayı Sn. Umut Tuncer’i takip ettim.

Ancak genellikle, Sn. Mustafa Savaş’ın ekibiyle birlikte halkla bir araya geldim. Gece gündüz, yağmur altında, Aydın’ın su katılmamış Yörüklerinin vatan için haykırışlarını canlı yayınlarla sizlere aktardım; halkın vicdanı Aydınpost’taki köşemde yazdım.

Özellikle Akçakoca Köyü’nde bir kadının yağmur altında, bir çocuğu kucağında, diğeri elinde, gecenin 12’sinde şakır şakır yağan yağmurda sırılsıklam olmuşken sarfettiği sözleri ömrüm boyunca unutamam.

Aynı şekilde coşkulu kalabalığa Sn. Mustafa Savaş’ın sırılsıklam olmuş bir vaziyette hitap etmesini de asla aklımdan çıkaramam.

O katıksız Yörük kadını adımı da zikrederek “Ahmet Ağabey, bize patates soğan değil, vatan lazım. Soğansız patatessiz olur, aç kalırız ama vatansız olamayız” demişti. Ben de Aydınpost'taki köşemde sizlere bu olayı aktarmıştım.

İkinci turda Sn. Sinan Oğan’ın desteğini alan Tayyip Erdoğan seçimi kazanmıştır

   

Haftalardır yazıyorum.

Bu seçimleri, vatan sevgisi taşıyan, vatanın bölünmez bütünlüğünü savunan Ak Parti ve Cumhur İttifakı bileşenleri kazanacak diyorum.

Yukarıdaki başlığı atarak halkın vicdanı Aydınpost’taki köşemde yazmış; bu seçimi Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanacağını ifade etmiştim. Sn. Erdoğan ne diyordu?

1.    Tek millet

2.    Tek bayrak

3.    Tek vatan

4.    Tek devlet

5.    Bir olacağız

6.    İri olacağız

7.    Diri olacağız

8.    Kardeş olacağız

9.    Hep birlikte Türkiye olacağız

Bu vatanı seven, bu sözlerin hangisine karşı çıkabilir?

Zaman zaman bana Ak Partili Ahmet Gözen dediler. Zaman zaman CHP’li trollerin yazdıkları hakaret dolu yazılara karşı mahkemelerde cevap vermek üzere yaptığım savunmalarda hakaret ettiğim gerekçesiyle tazminatlar ödedim. Ama bunların hiçbiri beni ve halkın vicdanı Aydınpost’u susturamadı. Biz bu vatanı yolda bulmadık beyler…

  

Dün sabah sandığa Atatürk’e duyduğum sevdayla gittim. Kulağımda Sn. Erdoğan’ın “Tek Vatan, Tek Devlet” sözü, Atatürk’ümüzün “Ne Mutlu Türküm Diyene” ve “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” ifadeleri vardı. Sandığa üzerinde Atatürk’ün resmi bulunan bir t-shirt’le, kravatımı takmadan gittim ve oyumu kullandım.

Kulağımda yağmur altında Sn. Mustafa Savaş’ı dinleyen kadının söylediği söz vardı:

“Aç kalırız ama vatansız kalamayız.”

Ayrıca, Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ve PKK’nın uzantısı HDP’nin “Atatürk’ün kurduğu 100 yıllık Cumhuriyeti yıkacağız, yeniden kuracağız ve ülkemizin doğusunda özerk bölge ilan edeceğiz” ifadeleriydi.

Atatürk ise, “Misak-ı Milli hudutları içinde vatan bölünmez bir bütündür” diyordu.

  

“Tayyip Erdoğan gitsin” diyen tüm Avrupa devletleri ve ABD’ye karşı, Sn. Tayyip Erdoğan düşmanlığına karşı kullandığım oyla karşılık verdim. Ben oyumu vatanımın birliği için, Atatürk milliyetçiliği için kullandım.

Ne mutlu Türküm diyene!

Değerli okuyucularım, Aydın’da ortaya çıkan tabloyu önümüzdeki haftalarda yazacağım. Yalnız, Sn. Erdoğan Kısıklı’da yaptığı konuşmasında 2024 yerel seçimlerinin startını verdi. Aydın’daki Ak Parti yöneticilerine ve Ak Parti milletvekillerine şimdiden hatırlatıyor; Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını şimdiden kutluyorum.