Limon çok yönlü kullanılan besinler arasında gösterilebiliyor. Örneğin yemeklere eklenebiliyor, içeceklere katılabiliyor ve çeşitli şekillerde tüketilebiliyor. Ayrıca C vitamini zengin besinler arasında gösterilebiliyor.

Canan Karatay önerdi: Kahvaltılık börek tarifi! Lezzetli ve pratik Canan Karatay önerdi: Kahvaltılık börek tarifi! Lezzetli ve pratik

Limon her ne kadar sağlıklı olarak görülse de kabukları birçok insan tarafından çöpe atılabiliyor. Çünkü işe yaramadığı düşünülebiliyor. Öte yandan limonu kabukları ile tüketmenin sırrı adeta ortaya çıktı. Zira sağlık açısından pek çok farklı fayda sağlayabiliyor.

LİMON KABUKLARININ FAYDALARI

Limonun içi sağlık açısından faydalı olan besinler arasında gösterilebiliyor. Ayrıca limon kabukları da sağlık açısından bazı yararlar sağlayabiliyor.

Limonu kabuğu ile birlikte tüketmek; bağışıklık siteminin güçlenmesine yardımcı olabiliyor, karaciğeri temizleyebiliyor, kabızlığı önleyebiliyor ve vücuttaki enfeksiyonları temizlemede faydalı olabiliyor.

Limon kabukları sindirim enzimlerinin salgılanmasını artırabiliyor ve sindirimi kolaylaştırabiliyor. Bunun sonucunda ise limon kabuklarını tüketmek, sindirim sistemini korumada ve güçlendirmede faydalı olabiliyor.

Not: Alerji etkisi oluşabilecek veya farklı bir sağlık rahatsızlığı geçirme riski bulunan kişilerin limon kabuklarını tüketmeden önce uzman bir doktora danışmaları önerilir.