Posta.com.tr | Kate Kasten, kocası Kory'yi kanserden kaybettiğinde, iki çocuğunu tek başına büyütmek zorunda kaldı. Kory hayatının aşkıydı ve 6 yıl boyunca hastalığıyla mücadele ettikten sonra 2017 baharında 43 yaşında hayatını kaybetmişti. Kate, eşinin ardından hayata devam etmeye çalışıyordu. 

37 yaşındaki Kate, bir konserde kamyon şoförü Richard Darren Emery ile tanıştı. Çift bir süre randevulaşmaya başladı. Ardından Richard Emery, çocukları Jonathan ve Zoe ile yaşayan Kate'in St Louis'deki evine taşındı. Jonathan süper kahraman kostümlerini ve video oyunlarını seviyordu. Zoe ise hokey oynamayı ve el işlerini... Emery'nin önceki ilişkisinden de bir oğlu vardı.

2018 Noelinde, çift yaklaşık bir buçuk yıldır birlikte olduktan sonra, Kate'in 61 yaşındaki annesi Jane Moeckel, kalça ameliyatı oldu ve bu nedenle çiftin yanına taşınmak zorunda kaldı. 

O yıl 46 yaşında olan Emery, mahallenin barındaki poker turnuvasına gitti. Kate, Emery'nin gitmesini istemedi çünkü alkol problemi vardı ve çok içiyordu. Çift akşam mesajlaştı ve Emery eve geldiğinde Kate ile ilişkiye girmek istedi. Ardından çift tartışmaya başladı. Giderek büyüyen tartışmada Kate, Emery'den evi terk etmesini istedi. 

TÜM AİLEYİ KATLETTİ

Kavganın şiddetlenmesinin ardından 911'i aradılar. Kate'in annesinin çığlıkları duyulabiliyordu. Emery, silahını almış ve ateş etmeye başlamıştı. Polis olay yerine geldiğindeyse vahşetle karşılaştı. Kate, yatak odasında başından ve omzundan vurulmuş halde can çekişirken bulundu. Derhal hastaneye kaldırılsa da hayatını kaybetti. 

Diğer odada ise Kate'in annesi ve iki çocuğu ölü olarak bulundu. Hepsi silahla vurulmuştu. Jonathan ise 3 kez vurulmuştu. 

Polis kısa süre sonra kamyoneti ile kaçan Emery'nin peşine düştü. Ancak yanında bir AR-15 tüfeği ve 900'den fazla mermi olduğunu bilmiyorlardı. Polis kısa sürede Emery'i buldu ve yanındaki silahla polise ateş açtı. 

7 YERİNDEN BIÇAKLADI

Polis, Emery'i iki kez vurdu ancak katil yaya olarak kaçtı. Emery, silahla yoldan geçen bir araç sürücüsünü rehin aldı. Ona direnen sürücüyü de 7 yerinden bıçakladı ancak ölmedi. En sonunda bir benzin istasyonunun tuvaletine girerken yakalandı. 

Emery, Kate'le yaptığı kavgada Kate'in ona tokat attığını iddia etti. Sonrasında komodinden silahı alıp ona iki kez ateş ettiğini söyledi. Kate'in annesi Jane, bu sırada polisi aramıştı. 

PES DEDİRTEN SAVUNMA

Emery'nin mahkemedeki savunması pes dedirten cinsten. Emery, Kate'in ölen kocasını kıskandığını ve Kate'in bazı durumlarda cinsel ilişkiye girmeyi reddettiği için hayal kırıklığına uğradığını iddia etti. Cinayet gecesi de Kate'in cinsel ilişkiye gireceğini zannettiğini ama bunun olmadığını söyledi. 

İDAMI İSTENDİ

Aileye 9 el ateş eden Emery, yaptığı hiç bir şeyi hatırlamadığını ve kendisini bir "kurban" olarak göstermeye çalıştığı iddia ediliyor. 50 yaşındaki Emery, dört adet birinci derece cinayetten hüküm giydi ve jüri, kendisine bütün bir aileyi öldürmekten idam cezası verilmesini istedi. Geçen ay Missouri'deki St Charles County Adliyesinde verilen resmi cezada yargıç ölüm cezasını onayladı. Ancak Emery'nin avukatları cezaya itiraz edecek.