Dilan ve Engin Polat davasında karar! Kaçma vurgusu dikkat çekti Dilan ve Engin Polat davasında karar! Kaçma vurgusu dikkat çekti

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, 'Aşk Adası' adlı yapımla ilgili olarak ön incelemenin yapıldığını ve toplumsal, kültürel değerlerle bağdaşmayan herhangi bir yapıma müsaade edilmeyeceğini belirtti.

Başkan Şahin, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, sosyal medya ve bazı basın organlarında gündeme gelen 'Aşk Adası' isimli yapımın Üst Kurul tarafından incelendiğini duyurdu. Yapılan araştırma sonucunda, tanıtım fragmanının ilgili seç-izle platformunda yayınlanmadığını tespit ettiklerini belirtti.

Ayrıca, program fragmanının yapımcı firmanın kendi sitesinden onay alınmadan yayınlandığının da tespit edildiğini ifade etti. Şahin, RTÜK'ün toplumsal ve kültürel değerlerle uyuşmayan herhangi bir yapıma izin verilmeyeceğini vurguladı.

RTÜK'ün konuyu yakından takip ettiğini ve kamuoyuna önemle duyurduğunu belirten Şahin, bu tür yapımların denetlenmesi ve gereken önlemlerin alınması için kurumun aktif olarak çalıştığını ifade etti.