Değerli okuyucularım hepinize günaydın. Sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. 2023 yılını Türkiye’de çılgınca zorlukların üstesinden gelerek geride bıraktık. Pandeminin getirdiği zorlukları tüm ülke olarak yaşadık ve hala yaşamaya devam ediyoruz. Şükürler olsun ki şu ana kadar hiçbir şeyin yokluğunu hissetmedik. Emeklilerin hayatını iyileştirecek zamlar yapıldı. Peki, yeterli mi? Hayır değil. Ama yine de Allah devletimize zeval vermesin.

AYDIN’DA SEÇİM ÇALIŞMALARI

Aydın’da hala CHP, AK Parti, İYİ Parti, Refah Partisi ve Dem Parti’nin adayları tam olarak açıklanmadı. AK Parti’de Sn. Mustafa Savaş, CHP’de Özlem Çerçioğlu aday ilan edildi.

Özlem Çerçioğlu hemen algı operasyonu yapma becerisini gösterdi. Aydın Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde bulunan kendi kontrolündeki BİLBOARDLARA adeta ambargo koydu ve resimlerini astırdı. İlçelerdeki BİLBOARD’larda ise adaylığı açıklanan kişilerle marifetli olduğu ALGI OPERASYONLARINA start verdi.

PEKİ, bu bilbordlara ödenen paralar CHP Genel Merkezi’nden mi geliyor yoksa BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN KASASINDAN MI? Bunu soran, araştıran yok. Bu konuyu muhalefetten gündeme getiren de yok. Şu anda Özlem Çerçioğlu, seçime adeta abanmış durumda.

Ancak, pazar yerlerini dolaşan Özlem Çerçioğlu’nun etrafında bir duvar örülüyor. Sadece, maharetli olduğu beden dili sempatisini kullanıyor.

 

Sn. Özlem Çerçioğlu siz 5 yıldır nerelerdeydiniz?

Yaz aylarında Didim’deki teknenizle Ege’nin mavi sularında gezdiniz. Aydın yağmur yağınca pislik denizi içinde yüzdü.

Aydın halkı, Büyük Menderes’e çalışmayan arıtma tesislerinden boca edilen pisliği, çok övündüğünüz asfalt yatırımları için Sn. Fatih Atay’ın yolsuzluk iddialarını, A takımınızdakilerin servetlerindeki inanılmaz yükselişleri halk merak ediyor.

O dolaştığınız pazarlarda arkanızdan konuşuyorlar. Çorba dağıttığınız o pazarlarda insanlar abdest bozacak yer bulamıyorlar.

Pazarcı esnafı fahiş tezgâh fiyatlarından şikâyetçiler.

Değerli okuyucularım, YUNANLILARIN fikirlerinden dolayı idam edilen büyük düşünür SOKRAT’ın yukarıda anlattığım konuyla ilgili bir hikâyesini sunuyorum.

 

SOKRATES'TEN 

 

Bir gün Atina’da pazar yerinde birileri Sokrat’a fena hakaret ediyordu: Sen bir alçaksın, cahilsin ve içkicisin!

Sokrat başını salladı ve cevap vermedi. Sadece gülümsedi...

Bu sahneyi seyreden zengin bir aristokrat sordu: Böyle hakaretlere nasıl tahammül ediyorsunuz? Kendinizi kötü hissetmiyor musunuz?

  

Sokrat gülümsedi ve ′′Benimle gel” dedi. Tanıdığı bu aristokrat onu eski toz içindeki bir depoya kadar takip etti... 

 

Sokrat bir meşale yaktı ve paçavraya dönmüş bir pelerin bulana kadar etrafı aramaya başladı. Bulduğu bu pelerini adama verdi ve dedi: “Bunu giyer misin? Sana uyar".

 

Adam paçavra pelerine baktı ve kızarak “İyi misin Sokrat? Bu paçavrayı mı giyeceğim?” diyerek geri verdi.

 

“Gördün mü?” diye cevap verdi Sokrat. “Elbette kirli ve eski pelerini giymeyi reddettin...” 

 

Aynı şekilde, İNSANLARIN söylediği saçma ve edepsiz sözler de bana dokunmadı... 

 

Birisi sana istemediğin bir şeyi verdiğinde ve sen onu kabul etmediğinde reddedilen hediyenin sahibi kimdir? Başkalarının hakaretlerine üzülmek ve öfkelenmek, onların attıkları paçavraları giymeyi kabul etmek gibidir…

 

Sorgulanmamış hayat, yaşanmaya değmez... En akıllı kişi, neyi bilmediğini bilendir...

 

Kimseye bir şey öğretemem, sadece onların düşünmesini sağlarım...

 

Sadece bir iyi vardır: Bilgi...

Sadece bir kötü vardır: Cehalet.

 

***

Değerli okuyucularım, Aydın’da henüz ilçe belediye başkan adayları açıklanmadı. Şimdi herkes ısınma turları atıyor.

Önümüzdeki hafta etraflıca yazacağım.

 

İmamköylü Efe Çete Ayşe ve Aydın'da çalı kakıcısı sahte efeler Makale: İmamköylü Efe Çete Ayşe ve Aydın'da çalı kakıcısı sahte efeler