Değerli okuyucularım, Aydın ili çok sıcak. Halkın %80’i, üniversiteliler, resmî kurumlarda çalışanlar, fakirler ve çocuklar maalesef kavruluyorlar.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ise ortalarda yok. İlginç olan, geçmişte arkasında duran Sn. Kemal Kılıçdaroğlu da kendi derdine düşüp Sayın Özlem Çerçioğlu’nu unutmuş vaziyette.

Sn. Kılıçdaroğlu geçmişte bir vesileyle Aydın’a gelir ve Sn. Çerçioğlu’nun belediye başkanlığı adaylığını seçimlerden bir yıl önce açıklardı. Ancak bu defa öyle olmadı. Sn. Özlem Çerçioğlu kendini aday ilan etti ve AK Parti’ye gönderme yaparak her zamanki kavgacı zihniyetiyle aşağıdaki ifadeleri kullandı. Çünkü Sn. Çerçioğlu bugüne kadar hizmetleriyle değil kavgacı ve geçimsiz kimliğiyle tebarüz etti.

“Tabii ki adayım. Aday olmamamı isteyen bir grup var. Ben aday olduğum sürece AK Parti’nin şansı yok. Günde 18 saat çalışıyoruz. Onların sırtında yumurta küfesi yok, o nedenle ne olduğunu bilemezler.”

Bugüne kadar Kemal Kılıçdaroğlu’ndan hep destek alan Özlem Hanım konuşmasını şöyle sürdürdü: “Genel merkez uygun görürse, 2024 yerel seçimlerinde yeniden aday olacağımı ifade ediyorum.”

Bu ifadeler şunu gösteriyor: Demek ki hala CHP içinde kendisinin aday gösterilmesini istemeyen kişiler var. Bu gerçeği, güzelim Aydınspor tesislerini yıkıp yerine yaptığı parkın açılışında “Aday olmamı istemeyen kişiler var’’ diyerek gözler önüne seriyor.

Peki, CHP’de kendisinin aday olmasını istemeyen kişiler kimler olabilir?

Sn. Çerçioğlu,

·         3 Kasım 2002 tarihli seçimlerde 22. dönem CHP milletvekilli olarak seçilmiş,

·         Yine 22 Temmuz 2007 tarihli seçimlerde CHP’den 23. dönem milletvekilli olmuş,

·         29 Mart 2009 yerel seçimleri,

·         30 Mart 2014 yerel seçimleri,

·         31 Mart 2019 yerel seçimleri olmak üzere üç dönemdir başkanlık koltuğunda.

Bu tarihler incelendiğinde, milletvekilliği yaptığı 2002 ila 2009 tarihleri arasındaki 7 yıllık dönemde Aydın’a hiçbir hizmet getirmediği görülecektir.

2009’da gerçekleştirilen yerel seçimlerde çok az farkla Belediye Başkanı oldu. İkinci kez başkan seçildiği 2014’ten 2023’e, yani bugüne kadar Aydın’da yaptığı yine hiçbir şey yok.

İlçe Belediye Başkanları ve Ak Partili İl Yöneticileriyle Didişmesi Hep Gündemde Kalmış Bir Belediye Başkanı

Konuyu biraz irdeleyelim. Sn. Özlem Çerçioğlu, ilk defa milletvekili seçildiği 2002’den bugüne kadar Aydın’a hiçbir şey katmadı ve şehir çevre illerden geride kaldı.

Peki bunun sebepleri neler? Yerel belediyelerden başlayalım isterseniz.

1. Mesut Özakcan

29 Mart 2009 tarihli seçimlerden sonra kendisinin seçtirdiği, akrabası CHP’li Aydın Efeler Belediye Başkanı Sn. Mesut Özakcan’la tutuştuğu kavgalara sayfalar yetmez. Elektrik Mühendisi Sn. Mesut Özakcan’ın adaylığını aslında geçimsiz Sn. Özlem Çerçioğlu teklif etmiş ve seçilmesi için büyük uğraş vermişti. Bu ikilinin kavgaları yüzünden Efeler İlçesi 2014 ila 2019 arasını kaybetti. Ben de bu kavgaların şahitleri arasında yer alıyorum; ancak bunların detaylarını şimdi paylaşmak istemiyorum.

2. Fatih Atay

Özlem Hanım 2014 yılında, Aydın Efeler Belediye Başkanlığı’na çok yakın dostu olan ve “ağabeyim” dediği, geçmişte uzun yıllar milletvekilliği yapmış, Fatih Bey’i seçtirdi. Mesut Özakcan döneminde çok eski CHP’li olan Sn. Fatih Atay’ı hep yanında taşıdı, her törende kendisine iltifat etti, konuşma hakkı tanıdı. Nihayetinde Sn. Atay’ın belediye başkanı olmasını sağladı. Ancak, Sn. Fatih Atay’ın yanına ispiyoncuları yerleştirmesi nedeniyle araları açıldı. Sn. Atay bu ispiyoncuları yanından kovunca, geçimsiz Sn. Çerçioğlu Efeler’e hiçbir yatırım yapmadı ve adeta ilçe halkını cezalandırdı.  

 

3. Süleyman Toyran

 

Sn. Toyran 2014 seçimlerinde Aydın’ın en güzel ilçesi Söke’de belediye başkanı olarak seçildi. Sn. Toyran, Ticaret Odası’ndan geldi ve Söke için çeşitli yatırımları ve kentsel projeleri hayata geçirdi. Şehrin önünü açacak ve şehri geliştirecek çok değerli projeleri hayata geçirmesine ve gündemine almasına rağmen, CHP içinde çok sevilen Sn. Süleyman Toyran’ın hiçbir projesi Aydın Büyükşehir’den onay alamadı. Geçimsiz Özlem Çerçioğlu Sn. Toyran’la da tu kaka oldu. Büyükşehir Söke’ye yatırım yapmadı, hatta yatırımların önünü kesti. Daha sonra Söke adeta bir köye dönüştü.

4. (Rahmetli) Levent Tuncel

2019 seçimlerinde belediye başkanı seçilen Sn. Levent Tuncel, Özlem Çerçioğlu’nun trollerine eyvallah etmedi. Hatta bana verdiği bir röportajda adeta ateş püskürdü. Bu seviyeli insan maalesef üzüntüden hastalandı. Sn. Çerçioğlu, kendisini evinde ve hastanede ziyarete bile gitmedi. Sn. Tuncel’in Söke için hazırladığı hiçbir proje Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden geçmedi. Süleyman Toyran dönemi dahil, Söke 2014-2023 arası ihmal edildi, köye döndü. Bu 9 yılın nasıl telafi edileceğini göreceğiz. Levent Tuncel’e rahmet diliyor, kendisini geçmişte üzenleri Allah’a havale ediyorum.

5. Özer Kayalı

 

2009’da Kuşadası Belediye Başkanlığı’na seçilen Elektrik Mühendisi Sn. Özer Kayalı son derece iyi niyetli, çok değerli bir CHP’li ve sevilen bir insan. Kuşadası için geliştirdiği projelerle bilinir kendisi. Geçimsiz Özlem Çerçioğlu, Tariş Alanını yeşil alan yapacağım diyerek yola çıktı, ancak buraya bugünkü belediye binasını dikti. “Ada Kule’nin yanındaki alanı halk için düzenleyeceğim” dedi ve yalan söyledi. Gerçek niyetini gizlemek için Tariş Alanı için referanduma gitti; Kuşadası halkına yalan söyledi. İşte bu sebeplerden dolayı Sn. Kayalı’yla arası açıldı. 2009 ila 2014 arasında Kuşadası geçimsiz Özlem Çerçioğlu tarafından cezalandırıldı.

6. Mehmet Erol

     

Buharkent Belediyesi Ak Partili bir belediye. Mehmet Erol’un projeleri, bölgedeki tarım arazilerinin sulanmasından, şehrin jeotermalle ısıtılması ve organize sanayi bölgesi kurulmasına kadar Aydın’ın yüz akıdır. Sn. Erol’le defalarca röportaj yaptım ve bu söyleşileri Aydınpost’taki köşeme taşıdım. Şehirde yaptığı parklar, yüzme havuzları ve sosyal tesisler dillere destan. Kendisi, geçimsiz Çerçioğlu’nun Buharkent için hiçbir yatırım yapmadığını ve her türlü konuda kendilerine zorluk çıkardığını söylemiş; zorluk çıkarılmasının da Ak Partili olmalarından kaynaklandığını vurgulamıştı.

Özlem Çerçioğlu, 80 dönümlük Tekstil Park’la övünüyor. Gitsin Buharkent’teki 200 dönümlük millet bahçesini, göletleri, sosyal tesisleri ve 400 dönüm üzerine mütevazı bütçelerle yapılan Gelenbe Mesire Alanı’nı görsün. Özlem Çerçioğlu böyle bir tesis inşa etmedi bugüne kadar. Kalkmış 80 dönümlük Tekstil Park’la övünüyor.

7. Metin Ertürk

 

Sn. Metin Ertürk Kuyucak’ın efsane Belediye Başkanı’dır. Eskiden ilçe olan Pamukören Mahallesi’ndeki tesisleri görmenizi isterdim. Yüzme havuzları, stat, Belenova Sosyal Tesisleri başta olmak üzere Kuyucuk’taki tesisler, pazar yerleri hayranlık uyandıracak kadar güzel. Buraları anlatmaya sayfa yetmez. Daha önce bu konularda Aydınpost’ta yazılar yazmıştım.

Aydın Büyükşehir’in kontrolündeki ana bulvarlardaki bitkiler kurumuş, yollar perişan. Geçimsiz Özlem Çerçioğlu ve ekibi gitsin görsün bu rezillikleri. Onlardan beklenen hizmetlerin hepsini Ak Partili Sn. Metin Ertürk yapmış. Yaşlılar evi, kültür merkezleri, Kuyucak Deresi etrafındaki sosyal tesisler anlatılır gibi değil. Birçok park var, siz de gidin görün, geçimsiz Çerçioğlu da gitsin görsün. İçinde meyhane ile gece kulübü olan, kuş yuvası kadar bir aqua parkla övünüyor Hanımefendi. Geçmişte Atatürk Anıtı için kavga ettiğiniz Metin Ertürk’ün oraya ne yaptığını bir görün. Geçimsiz, Özlem Çerçioğlu ne yazık ki Kuyucak ilçemize de hiçbir yatırım yapmadı.  

8. Hilmi Dönmez

Bu çok değerli Başkanımız mütevazı bütçesiyle elinden geleni yapmaya çalışıyor. Tabii CHP’li olmayan bu Belediye Başkanımız Karpuzlu halkından önemli destek alıyor. Bunu son seçimlerde köyleri de dolaşırken net şekilde gördüm.

 

Özlem Çerçioğlu burada yaptırdığı ve Büyükşehir’in işlettiği yüzme havuzunu Karpuzlu halkına kapatmış. Aklınca halkı cezalandırıyor. Aydın’ın kavurucu sıcaklarında halka çok yazık. 14 yıldır Büyükşehir’in Karpuzlu’ya hiçbir yatırımı yok.

9. Kürşat Engin Özcan

 

İYİ Partili Kürşat Engin Özcan’a da bu bağlamda iyice kulak kabartmak lazım. Nazilli İlçesi’nin de maalesef geçimsiz Çerçioğlu tarafından ihmal edildiği ortada. Aynı düşünceyi paylaşan İYİ Parti İl Başkanı yıllar evvel bana verdiği bir röportajda serzenişlerini paylaşmıştı.

Sn. Özlem Çerçioğlu bu konuda çok iyi bir oyun oynuyor. İYİ Parti’nin başarısız olduğunu kendince her platformda göstermek için Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı buduyor. Kürşat Bey de ilçesine hizmet edebilmek için AK Parti saflarına katıldı. Çerçioğlu’ndan görmediği desteği şimdilerde AK Parti’den alıyor. Bu transferde İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner kadar Çerçioğlu’nun da çok büyük hatası var.

10. Aytekin Kaya  

 

Sn. Kaya, İYİ Parti’den Belediye Başkanı seçildi. Kendisi CHP’nin has evladıdır. Ancak sonunda o da ilçesine hizmet alabilmek için İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti saflarına geçti. Kürşat Özcan’da olduğu gibi, kendisine AK Parti tarafından başkanlık sözü değil sadece destek sözü verildi.

Nazilli ve İncirliova Belediye Başkanları İYİ Parti’den değil, Özlem Çerçioğlu’ndan şikâyet ediyorlar. İlçelerine Özlem Çerçioğlu’nun destek vermediğinden yakınıyorlar. İşte Sn. Kaya’nın Ak Parti’ye gitmesinin arkasında İl Başkanı Recep Taner ile Özlem Çerçioğlu’nun başarısızlıkları var.

Değerli okuyucularım, sonuç olarak, 2002’den 2024’e kadar kesintisiz olarak politika yapan Özlem Çerçioğlu’nun bu süre zarfında Aydın’a hiçbir katkısı olmadı.

Büyük Menderes pislikten geçilmiyor. Şehir sosyal açıdan hiç mesafe alamadı. Yukarıda isimlerini zikrettiğim Belediye Başkanlarıyla negatif ilişkileri geçimsiz Özlem Çerçioğlu için bir karne niteliğinde. Ak Partilileri bir kenara koyalım, CHP’li belediye başkanlarıyla bile iyi geçinemeyerek Aydın’ı perişan etmiş ve komşu illerle karşılaştırıldığında sınıfta bırakmıştır.

Şimdi değişim zamanı.

Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifadesiyle yönetimde değişiklikler yapılmalı, Sn. Özlem Çerçioğlu da bu değişimden nasibini almalı.

Esasında bu yönde sinyaller bizzat Sn. Kılıçdaroğlu tarafından veriliyor.

Sn Çerçioğlu, bir seyahati bahane göstererek son belediye başkanları toplantısına katılmadı ve Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nu yalnız bıraktı.

Artık değişim zamanı…

Aydınlı da siyasi iktidarın nimetlerinden faydalanmak istiyor. AK Parti İl Başkanlığı’na bu aşamadan sonra çok iş düşüyor. Belediye başkanlarını transfer etmek tabi bir başarı. Esas başarı ise halkın oyunu almak.

Çerçioğlu aday gösterilecek mi, daha o bile belli değil.

Kendisine birileri “Tabii ki adayım. Ben aday olduğum sürece AK Parti’nin şansı yok.” diyebilmesi için önce aday olması gerektiğini hatırlatmalı.

Aklınca, kendisini aday göstermeleri için CHP’ye gözdağı veriyor.

Kendisi şunun farkına varmalı artık, CHP’de değişim vakti. CHP’liler belki size şürekânızla birlikte “hizmetlerinizden dolayı teşekkürler” diyebilirler.

Aytekin Kaya Özlem Çerçioğlu’na ayıp etti. İYİ Parti Aydın’da kayıpları oynuyor. Peki suçlusu kim? Makale: Aytekin Kaya Özlem Çerçioğlu’na ayıp etti. İYİ Parti Aydın’da kayıpları oynuyor. Peki suçlusu kim?