22 Haziran 2024 İstanbul saatiyle 04.08 de Oğlak burcunun 1°derecesinde Spiculum sabit yıldızı etkisinde Dolunay gerçekleşiyor.

Artık biliyoruz ki Dolunaylar görünür olma enerjisi taşır.Sonuçlanma, bitişler karar verme zamanını gösterir.Bir sonraki adıma hazırlık zamanını anlatır.

Spiculum sabit yıldızı karmik ödül ve ceza ile ilgilidir.Şironyen etkili bitkiler ilaçlar ile alakalıdır.

Dolunay ile birlikte iş dünyası iş verenler iş birlikler ortaklıklar imzalar hukuksal konular liderler yöneticiler siyasiler üst düzey yöneticiler diplomasi toplum önünde görünür olan kimselerle ilgili önemli gelişmeler görülebilir.İşçi ve İş veren çalışanlar ile ilgili gündemler oluşabilir.

Ayrıca Ev yuva aile kökler emlak konut güvenlik gıda ilaç sektörü yeme içme besleme koruma kollama anne aile büyükleri yaşlı kimseler otoriteye bağlı kişiler kurumsal alanlar devlet yönetimi devlet adamları devlet memurları devlet erkanı dolunayla beraber en çok konuşulanlar olabilir.Emekliler ile ilgili gündemler beklenebilir.

Dolunay an haritasında İkizler burcu yükseliyor.İletişim imzalar sözleşmeler yakın çevre ilişkileri ticari faaliyetler küçük esnaf,araç alım satımı,kardeşler,kuzenler,komşular önemli gelişmeler ve haberler alabiliriz.Ticari alanlarda önemli gündemler oluşabilir.

Satürn Balık burcunda Dolunay etkisiyle beraber sudan kaynaklı sorunları ortaya çıkarabilir.Mevsim itibariyle Boğulmalarda artışlar olabilir.Su kenarlarında deniz yolculuklarında sorunlar kazalar tekne batmaları sudan kaynaklı bulaşıcı hastalıklar,sağlık sorunları,kan dolaşımı ve virüsal hastalıklar zehirlenme ilaç firmaları ile ilgili gündemler bağımlılıkların artması alkol tüketiminde artış bulantı kusma gibi hastalıklar enfeksiyonlar artabilir.

Dolunayda Venüs ve Merkür Yengeç burcunda Ay karşıtlığı ailevi konularda gerginliklere aile içinde önemli kararlara işaret ederken diğer yandan Mars desteği olayların çözümü için mücadeleyi anlatıyor.Her ne yaşanıyorsa sonunda tatlıya bağlanabilir.
JÜPİTER İkizler burcunda yerleşimi Dolunaya Uranüsyen açıda anlık değişken iletişimsel sorunlar, dini ve felsefi konularda kandırılma dolandırılma etkileri ahlaki değerleri sorgulama ilişki  karmaşası gelişebilir.

21 HAZİRAN YENGEÇ DÖNENCESİ 

21 Haziran Yaz Gündönümü yani ( Yengeç Dönencesi )de denilir.Kuzey yarım kürede Yaz mevsiminin başlangıcı en uzun gündüz ve en kısa gecedir.

Mevsim döngüsü ile oluşan Dolunay Yaz aylarına damgasını vuracak gibi duruyor.Yaz boyunca Dolunayla oluşan gündemlerin etkisi altında olacağız.

Dolunayda Aşk ve ilişkilerde güven duygusu baskın olacağından ilişkide sevgi şefkat uyum arayışı evlilik kararları ciddi birliktelikler uzun soluklu ilişkiler tercih edilir.Aşkta karşımıza çıkan kişilere güven duymak ister gelir geçer ilişkileri red eder.Duygu geçişleri dürtüsel davranışları tetikleyebilir.

Mars Boğa harcamalar konusunda uyarıyor.Müsrif haller,gereksiz harcamalar,lüks tüketiminde artış var olanı tüketme eylemi bu dolunayda bariz belirginleşebilir.

Dolunay bakıldığında olumlu etkilere sahip fakat kişisel haritanızda değişim gösterebilir.Eğer doğum haritanızda 0 ile 5 derece ve yakınlarında yerleşiminiz varsa önemli etkiler alabilirsiniz.

KOÇ ve TERAZİ burçları Dolunay biraz zorlayabilir.

BOĞA ve AKREP burçları Dolunayda bazı fırsatlarla karşılaşabilirler.

İKİZLER ve YAY burçları ani beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.

YENGEÇ ve OĞLAK burçları sizler direk etki altındasınız önemli kararlar verebilirsiniz.

ASLAN ve KOVA burçları beklenmedik gelişmeler yaşanabilir bazı gizli saklı konulardan haberdar olabilirsiniz.

BAŞAK ve BALIK burçları sizlerde şanslı gelişmelerle karşılabilirsiniz.


Dolunay hepimizin hayrına olması dileğimle.