Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayı AK Partili Mustafa Savaş, tarım kenti Aydın’da her fırsatta çiftçilerle bir araya geliyor. Ayrıca çiftçileri temsil eden Efeler Ziraat Odası’nı da sık sık ziyaret eden Savaş, büyükşehir adayı gösterilmesinin ardından ilk ziyaret ettiği yerler odalar oldu. Oda ziyaretinde Savaş’a başkanlar Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan randevu alamadıklarını ve odalarını hiç ziyaret etmediğini iletmişlerdi. Bu ifadelerin basında yer alması üzerine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, apar topar Efeler Ziraat Odası’nı ziyaret etti.

Büyükşehir adayı Savaş, Didim ziyaretinde Çerçioğlu’nun bu ziyaretine anlam veremediğini söyledi. 
Aydın’ın bir tarım kenti olduğunu hatırlatan Büyükşehir Adayı Savaş, “15 yıldır ziraat odası başkanlığına gitmeyen bir büyükşehir belediye başkanı var. Efeler Ziraat Odası Başkanlığına bir defa bile gitmemiş. Şimdi gitmiş. Geçen gün fotoğrafını gördüm. Ben merak ettim ‘veda ziyareti mi?’ 15 yıl sonra bu ne ziyareti. Bu ne ziyareti. Ben merak ediyorum. Sen 15 yıldan beri merkez ilçedeki ziraat odasını ziyaret etmemişsin, randevu vermiyorsun. 15 yıl sonra gidiyorsun, hayrola bu ne ziyareti. Sorunları dinlemek için mi yoksa veda için mi? Merak ettik. Kamuoyuna soruyorum.” dedi.
 

Halk Adamarket Mağazası yeni yerinde hizmete başladı Halk Adamarket Mağazası yeni yerinde hizmete başladı

ÖNCE ADAY GÖSTERİYOR SONRA KAVGA EDİYOR
Seçildikten sonra bir daha seçime kadar halkın içine çıkmayan Çerçioğlu’na vatandaşların ulaşamadığını vurgulayan Savaş, “Kimseye randevu vermeyen, kimseyle muhatap olmayan, kimseyle görüşmeyen, kendi seçtiği belediye başkanı adayı seçildikten üç ay sonra kavga eden bir belediye başkanı, hizmet sunma gibi bir derdi olabilir mi? Söke’de aynı şeyi yaşadı. Rahmetli belediye başkanı ile ve ondan önceki belediye başkanıyla da yaşadı. Partisinden istifa eden şuan ki Efeler Belediye Başkanı ve önceki belediye başkanı ile de bunu yaşadı. Biz bütün belediye başkanlarımızla uyum içerisinde eser ve hizmet siyasetimizle daha ileriye taşımak adına iktidarımızın gücünü yerelle buluşturmak adına ne gerekiyorsa yapacağız. Şehrimiz bunu fazlası ile hak ediyor.” dedi.

61b93f8b-046f-46ca-a12a-a2d1c0387ce8acebde3a-3309-4f67-bdfd-275b892b1d9386645f68-f241-4dbd-93bf-1aa8435309753294ed19-15f7-4912-93cd-386fa1af0079