Eski Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerle ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Kılıçdaoğlu, partisine olan desteğini tekrarladı.

Sosyal medya hesabı "X" üzerinden 4 maddelik açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Hiç kimse bana, partimin kurumsal kimliğini, kasaba kurnazlığı ile çiğnetemez ve yıprattıramaz" dedi.  

Kılıçdaroğlu'ndan Özgür Özel'e tam destek: Bütün büyükşehirleri kazanacaktır  - 1. Resim

"DESTEĞİM TAM"

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasında, "Partimiz 100 yıllık bir çınardır, çok saygın bir Genel Başkan’ı, üzerinde üye ve delege iradesinin tecelli ettiği Parti Meclisi, emektar ve vatansever parti örgütleri vardır." ifadelerini kullanırken şunları söyledi:

Kurtla kuzuyu yiyip çobanla yas tutanlara…

'Oy vermesinler' denilmişti. İmamoğlu'nun bedelli askerlik yaptığı ortaya çıktı 'Oy vermesinler' denilmişti. İmamoğlu'nun bedelli askerlik yaptığı ortaya çıktı

1) Cumhuriyet Halk Partisi’nin -ben dahil- bütün Genel Başkanları, milletin menfaatlerini ve partisinin çıkarlarını kendi canlarından dahi önde tutar ve canlarını bu uğurda santim sakınmazlar.

2) Hiç kimse bana, partimin kurumsal kimliğini, kasaba kurnazlığı ile çiğnetemez ve yıprattıramaz! Partimiz 100 yıllık bir çınardır, çok saygın bir Genel Başkan’ı, üzerinde üye ve delege iradesinin tecelli ettiği Parti Meclisi, emektar ve vatansever parti örgütleri vardır. 

Kılıçdaroğlu'ndan Özgür Özel'e tam destek: Bütün büyükşehirleri kazanacaktır  - 2. Resim

3) 2019 yerel seçimlerinde umudu nasıl yeşerttiysek ve devletleşmiş bir partiye karşı milletin kaçınılmaz zaferinin ilk tohumlarını nasıl attıysak, partimiz bütün bileşenleri ile bu seçimlerde de gerekeni yapacak ve bütün büyük şehirleri kazanacaktır. Bu bağlamda, desteğim TAMDIR! Arzum BUDUR!

4) Ülkemizin gündemi; milletin altında ezildiği enflasyon, anayasamıza darbe yapacak kadar bozulmuş hukuk sistemi, arifesinde olduğumuz ve kazanılmasının hayati önem taşıdığı yerel seçimlerdir. Ülke gündemini asılsız iddia ve iftiralar ile değiştirmenin anlamı yoktur.