4A 4B 4C emeklilerine 5000 TL pazar yardımı! O şartla hemen ödenecek 4A 4B 4C emeklilerine 5000 TL pazar yardımı! O şartla hemen ödenecek

20 Ekim 2011 tarihinde hayatını kaybeden Muammer Kaddafi sonrasında henüz siyasi birliğine kavuşamayan Libya'da ülke yönetimi, farklı siyasi güçler tarafından bölgelere ayrılmış durumda.

Geçmiş yıllarda sahip olduğu altın rezervi ile bu alanda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında gösterilen Libya, tarihin en büyük kaçak altın operasyonu ile çalkalanıyor. Libya'nın Akdeniz kıyılarında yer alan Misrata Havalimanı'nda yapılan operasyonda, yurt dışına kaçırılmaya çalışılan 26 tonluk külçe altın ele geçirildi.

whatsapp-image-2024-05-14-at-20-39-28.jpegALTINLARIN TOPLAM DEĞERİ 2 MİLYAR DOLAR DEĞERİNDE

Tarihin en büyük altın kaçakçılığı olayı olarak kayıtlara geçen operasyonda Libyalı yetkililer, çok sayıda müdür ve bürokratın yanı sıra Misrata Havalimanı'nın müdürünün de gözaltına alındığını duyurdu.

Libya, son yıllarda gerileyen altın rezervlerinin ardından toplam 100 tona yakın altın varlığı ile bu alanda Afrika ülkeleri arasında üst sıralarda yer alıyor.