İnşaat Mühendisleri Odası Aydın Şube Başkanı Erbil Gökhan Sözeri hafta sonu yapılacak seçimli olağan genel kurula tüm üyeleri davet etti. Görev süresi boyunca yapmış oldukları  çalışmaları açıklayan İMO Aydın Şube Başkanı Erbil Gökhan Sözeri “ Yenilik gurubu  olarak iki yıl daha göreve talib olduklarına belirterek “Görev aldığımız iki yıl içerisinde, ülkemizi derinden etkileyen 6 Şubat depremleri yaşandı. Bu vesile ile depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve milletimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Deprem birinci günü Kamu kurumlarında çalışan birçok meslektaşım gibi bende depremin en etkili olduğu bölgelerden biri olan Hatay ilinde görev aldım. Sonrasında İMO Aydın Şubesi olarak deprem bölgesinde görev almak için üyelerimizin deprem bölgesine gitmelerini sağladık. Deprem bölgesine yapılan yardım kampanyasına katıldık. Deprem bilincini sürekli diri tutmak için seminer, eğitim, toplantı ve basın açıklamaları yaptık. Belediyeler ile deprem riskini azaltacak tedbirleri görüştük.

Şube merkezi ve temsilciliklerde; sadece meslektaşlarımız ile değil, önemli paydaşlarımız olan demirci ve kalıpçı kalfalarına, yapı müteahhitlerinde deprem bilinci oluşturmak için eğitim ve seminerleri Belediyeler ve diğer meslek odaları ile birlikte yürüttük.” dedi. SİYASET VE TARTIŞMALARDAN UZAK ÇALIŞMA DÖNEMİ GEÇİRDİK

             Kamu kurum, kuruluşları, meslek odaları ile uyumlu, günlük siyasetten ve tartışmalardan uzak bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirten Sözeri “Yangın, ısı ve su yalıtım hakkında seminerler düzenledik. Şantiyelerde İş güvenliği ve ilgili mevzuat hakkında seminer yaptık. İlimizde faaliyet gösteren yapı denetim kuruluşları, ruhsat veren idareler ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personeli bir araya getirerek ilimizde daha etkin, hızlı, sağlıklı yapılaşma sağlanması için toplantılar düzenledik. Zemin yapı davranışı ile ilgili olarak ve Yaklaşık Maliyet hesaplama program kullanımı hakkında zoom üzerinden eğitimler düzenledik. İş arayan meslektaşlarımızın iş bulmaları konusunda büyük çaba gösterdik. Şantiye şefliğinin hukuki sorumluluğu ve uygulamamda karşılaşılan sorunların çözümü için seminer ve toplantılar düzenledik.  Projecilik yapan üyelerimizin bir araya gelmeleri sağladık ve uygulama bütünlüğü için önemli kararlar aldık. Teknik geziler ile üyelerimizin bilgi ve becerilerinin artması sağladık. Bilirkişilik yapan üyelerimizin şartlarının iyileştirilmesi için Genel Merkeze yazılar yazdık. Seçimden önce belirttiğimiz gibi üyemizin iyi ve kötü gününde yanında olduk. Şantiyede, bürosunda ofisinde üyelerimizi ziyaret ederek hep yanında olduk. “ diye konuştu. ŞUBE BİNAMIZIN YAPI KULLANIM İZİN BELGESİNİ ALDIK

Bizden önceki dönemlerde yönetimlerde görev alan değerli meslektaşlarımızın emekleri ile inşa edilen ancak geçen 10 yıllık süre içerisinde Yapı Kullanma İzin Belgesi olmayan Şube Binalarının Yapı Kullanma İzin Belgesini söz verdiğimiz gibi dönemimiz içinde aldıklarını ifade eden Sözeri  “Daha sonra yönetim Kurulu kararı alarak Güneş Enerji Sistemi kurulması için genel merkezimizden harcama yetkisi istedik. Onay gelmesi halinde kendi elektriğimizi üreterek hem çevreci olacağız ve hem de şubemiz bütçesine katkı sağlayacağız.

            Mesleğe yeni başlayan üyelerimiz ile tanışarak başarılı, ülkemize, toplum geneline fayda sağlayacak bir meslek hayatı geçirmeleri için önemli görüşmeler sağladık. Telefonum sürekli üyeler ve vatandaşlarımıza açık oldu. Dönemimiz içerisinde Şubemizin bundan önceki dönemlerde de olduğu gibi ilimizin en aktif odalarından biri olduğu kamuoyunun takdirindedir. Yönetim ve icra kurulu olarak büyük caba ve gayret sarf ettik. Bu vesile ile İnşaat Mühendisleri Odasının kuruluşundan bugüne kadar aramızdan ayrılan çok değerli meslektaşlarımızı saygıyla anıyorum. Yine odamızın ve şubemizin bu günkü durumuna gelmesinde emeği geçen ve katkıları olan tüm meslektaşlarımıza, yönetim kurullarına, ilçe temsilcilerimize, çalışanlarımıza ve bütün meslektaşlarımıza teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.”dedi.

EMEĞİMİZLE, SEVDAMIZLA, SAMİMİYETİMİZLE GÖREVE TALİBİZ

Yaptığımız iş gönül işi, herhangi bir maddi beklentimiz olmadan yürütmüş olduğumuz bu görev sırasında bu dönemde gönüllere hitap etmeye çalıştık.   diye konuşan Başkan Sözeri “11 Şubat tarihinde yapılacak İMO Aydın Şubesi 16. Dönem seçimlerinde, yürüttüğümüz bu gönül yolunda, emeğimizle, sevdamızla, samimiyetimizle Yönetime talebiz. 

Yönetime gelirsek de ilimizin Deprem konusu en önemli gündem maddemiz olacaktır. Büyükşehir belediyesi ve tüm belediyelerimiz, Adnan Menderes üniversitesi ile birlikte çalışmak istiyoruz. Üyelerimizin ve toplumun genel menfaatleri için elimizden geleni yeni dönemde de yapacağız. Bütün üyelerimizden pazar günü yapılacak İMO seçimlerine katılmalarını, yenilik gurubu Beyaz renk yönetim listemiz olarak Erbil Gökhan SÖZERİ, Murat BİÇER, Osman ÖZPINAR, Pelin YARDIM, Işıl KATLAN KARASULU, Mazlum SUH ve Kenan GÜDÜL ‘ e desteklerinizi bekliyoruz. “ ifadelerini kullandı.     

b699a6f0-3ed7-4129-8877-0b0b20d8d30d                                                                                                                              

Nazilli'de metruk binada çıkan yangın panikletti Nazilli'de metruk binada çıkan yangın panikletti