SEÇİM ÖNCESİ AF GELİYOR MU?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, TV100’de bir canlı yayında genel af iddialarına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Son dönemlerde basında ve sosyal medyada gündeme gelen “terör, uyuşturucu, taciz ve tecavüz ile birlikte cinsel istismar ve benzer suçlar haricindeki mahkumlarına af gelecek” iddiaları da adalet bakanına soruldu.

Bakan Tunç, 8. Yargı paketi ile Ceza İnfaz Kanunu'nda önemli değerlendirmeler yapıldığını belirtti. Terör suçları, cinsel suçlar, kasten öldürme ve uyuşturucu gibi suçlar hariç koşullu salıverme süreçlerinin uygulandığını belirten bakan Tunç, Koşullu salıverme süresinin üçte ikiden ikide bire düşürüldüğünü de sözlerine ekledi. Bu konuda mahkum lehine düzenleme yapıldığını belirten bakan Tunç, çok sayıda hükümlünün de bundan yararlandığını söyledi.

Adalet bakanı Yılmaz Tunç, genel af iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada ise şu anda gündemde böyle bir düzenlemenin olmadığını söyledi.

Milyonlarca vatandaşa 1 Mayıs uyarısı! Tam 150 TL birden artacak Milyonlarca vatandaşa 1 Mayıs uyarısı! Tam 150 TL birden artacak