Fenerbahçe'de Cengiz Ünder'e sürpriz talip! Kadro dışı kaldı, ayrılmayı istiyor Fenerbahçe'de Cengiz Ünder'e sürpriz talip! Kadro dışı kaldı, ayrılmayı istiyor

Fenerbahçe'de başkanlık seçimi olmadan mevcut başkan Ali Koç, takımın başına teknik direktör Jose Mourinho'yu getirdi. Bu atağın ardından 3. kez başkan seçilen Ali Koç, geçen seneki yaz transfer sezonu gibi yıldız futbolcuları takıma getirmek için tüm şansını deneyecek. Tabi ekipte Jose Mourinho gibi hoca varken bu pek zor olmayacak gibi... Öte yandan ligdeki şampiyonluk hasreti süren sarı-lacivertlilerin tek umudu dünyaca ünlü Portekizli hoca...

INTER'LE TARİHİ SEZON YAŞADI

Roberto Mancini'yle yolları ayıran İtalyan ekibi Inter, 2008-2009 sezonuna Jose Mourinho'yla başladı.

İlk sezonunda takımıyla şampiyonluk yaşayan Mourinho, bir sonraki sezon Milano temsilcisiyle tarihi bir başarı daha elde etti.

Jose Mourinho, Inter'i çalıştırdığı dönemde 2009 yılında "Yılın teknik direktörü" ödülünün sahibi oldu.

BARCELONA'NIN HEGEMONYASINA SON VERDİ

Inter'de yaşadığı başarıların ardından Real Madrid'le sözleşme imzalayan Jose Mourinho, İspanyol ekibini 3 sezon çalıştırdı.

Madrid temsilcisinin başında 2011-2012 sezonunda LaLiga şampiyonluğu yaşayan Portekizli teknik direktör, 3 yıl üst üste şampiyon olan Barcelona'nın da hegemonyasına son verdi.

50 YIL SONRA...

İngiltere Premier Lig'de 1954-1955 sezonunda şampiyonluğa uzanan Chelsea, Jose Mourinho'nun göreve gelmesinin ardından 50 yıl sonra Premier Lig'de adını zirveye yazdırdı.

2004-2005 sezonunda takımın başına geçen Mourinho, Londra ekibiyle üst üste 2 sezon şampiyonluk yaşadı.

ŞİMDİ TÜM GÖZLER MOURİNHO'DA

Jose Mourinho'nun bu başarıları, Fenerbahçeli taraftarları bir hayli heyecanlandırıyor. Ligde uzun süredir şampiyonluğa ulaşamayan sarı-lacivertlilerin gözü Mourinho'da…

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Bunun yanında takıma geldiği günden beri çalışmalarını sürdüren Mourinho, yıldız futbolcular ile temas kurup görüşmelerini sürdürüyor.