SSK bağ-kur emekli sandığı emekli maaşı zammı artık bitti. Emekliler bekledikleri zam oranlarını aldı Hatta seçim öncesinde yeni bir sürprizle gelebilir. Ancak şu anda yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde gündemde emekli bayram ikramiyesi zammı var. Emekli bayram ikramiyesi geçtiğimiz yıl 2000 TL olarak ödendi 2 bayram için toplam 4.000 TL ödeme yapıldı. Bu yıl Ramazan ve Kurban bayramı öncesi ödenecek bayram ikramiyesi için yeni bir sürpriz açıklama var. SGK uzmanı Emin Yılmaz, emekli bayram ikramiyesi için yeni rakamı duyurdu. Peki emekli bayram ikramiyesi 2024 ne kadar olacak? Emekli Bayram ikramiyesine ne kadar zam gelecek?

Milyonlarca emekli vatandaşın beklediği bayram ikramiyesi zammı ile ilgili yeni gelişmeler var. Ocak ayı emekli zammı yüzde 49.25 olarak gerçekleşti. Yaklaşan yerel seçimler öncesi emekliye yeni zam iddiaları da gündemde. Emekli maaşı alan vatandaşlar Seçim öncesi ilave zam beklentisi içine girerken bayram ikramiyesi zammı ile ilgili sürpriz açıklama geldi. Son dakika haberine göre emekli bayram ikramiyesi Ramazan Bayramı öncesinde rekor düzeyde artacak. 2024'ün emekli yılı ilan edilmesi ile birlikte beklentiler artarken bayram ikramiyesi zammı konusunda ilk ipuçları da geldi. Peki 2024 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? İşte son dakika emekli bayram ikramiyesi zammı gelişmeleri…

Mercedes, 250 bin aracını geri çağıracak! İşte o modeller... Mercedes, 250 bin aracını geri çağıracak! İşte o modeller...

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİNE REKOR ZAM İDDİASI

Emekli bayram ikramiyesi ilk olarak 1000 TL ödenmeye başlanmıştı. Yani Ramazan Bayramı öncesi 1000, Kurban Bayramı öncesi 1000 TL olmak üzere 2.000 TL ikramiye veriliyordu. Ardından bayram ikramiyesi 1100 TL'ye yükseldi ve toplamda 2200 TL'lik ödeme yapıldı. Geçtiğimiz yıl ise emeklilerden gelen talepler üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla emekli bayram ikramiyesi 2000 TL oldu toplam Ödeme ise 4.000 TL'ye yükseldi. 2023 yılında emeklilere Cumhuriyet Bayramı öncesinde de cumhuriyetin 100. Yılı sebebiyle 5000 TL'lik bayram ikramiyesi ödemesi yapılmıştı. 2024 yılının emekli yılı ilan edilmesi ile birlikte emekli Bayram ikramiyesine yeni bir zam iddiası gündemde.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ 5.000 TL OLACAK MI?

Son dakika haberine göre emekli bayram ikramiyesi bu yıl yüzde 150 zamla 5.000 TL'ye yükselecek. Emekli Bayram ikramiyesine yapılacak olan zam oranı SGK uzmanı Emin Yılmaz tarafından açıklandı. Eğer bu oranda zam yapılır ve emekli bayram ikramiyesi 5.000 TL'ye yükselirse Ramazan bayramı ve kurban bayramı için toplam 10.000 TL ikramiye ödenecek.

bayram-ikramiyesi-zammi-2.jpg

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Yaklaşan Ramazan bayramı öncesi emekli vatandaşların gündeminde bayram ikramiyesi ödemeleri var. Emekli bayram ikramiyesi ödemesi için tarihler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Ramazan Bayramı bu yıl 10 Nisan 2024 tarihinde kutlanacak. Bayramdan yaklaşık bir hafta önce bayram ikramiyesi ödemelerinin yapılması bekleniyor. Ancak bayram ikramiyesi ödenmesi için öncelikle yasal bir düzenlemenin çıkarılması da şart.

KİMLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALACAK?

2024 emekli bayram ikramiyesi zammı heyecanla takip edilirken kimler bayram ikramiyesi alacak sorusuna da yanıt aranıyor. Bayram ikramiyesi SSK bağ-kur memur emeklisi ve EYT emeklisi vatandaşlar için ödeniyor. Aynı zamanda dul ve yetim aylığı alanlara da hisse oranında bayram ikramiyesi veriliyor.