İstanbul Beylikdüzü’ndeki bir güzellik merkezinde, Kübra Boyraz Solmazgül’ün (38) kalçasına botoks işlemi yapıldı. Yapılan işlem sonrası Solmazgül hayatını kaybetti. Ölümlü botoks işlemi nedeni ile Doktor Öner Özsoyeri ve Erdal Doğruya yönelik soruşturma başlatıldı.

GÜZELLİK MERKEZİNE GELDİLER

Soruşturma süreci devam ederken Bakırköy’deki bir güzellik merkezine baskın düzenlendi. Ö. Ç. Güzellik Merkezi’ne yönelik baskın esnasında, görevliler yanlışlıkla bir üst katta bulunan bir A. A. Güzellik Eğitim Kurumu’na girdi.

whatsapp-image-2024-02-06-at-15-28-30.jpeg
Didem Elitok.

EĞİTİM KURUMUNDA İLAÇ BULUNDU

Kurumda yapılan aramada botoks ilaçları ile pıhtı oluşumunu kolaylaştıran bir ilaç bulundu. Yürütülen soruşturma sonrası güzellik akademisinin sahibi Didem Elitok hakkında ‘yetkisiz hekimlik’ suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemi ile dava açıldı.

whatsapp-image-2024-02-06-at-15-51-21.jpeg
Kübra Boyraz Solmazgül yaşamını yitirdi.

‘BOTOKS İLAÇLARI BEN VE ANNEM İÇİN’

İşyeri sahibi Elitok “Botoks ilacını kendim ve annem için temin ettim” dedi. Elitok, pıhtılaşmayı kolaylatıran ilacın ise kime ait olduğunu bilmediğini söyledi.

1 YIL 4 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ

Bakırköy 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davada karar çıktı. Mahkeme akademinin sahibi Didem Elitok’a 1 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Kedi Katili İbrahim Keloğlan İle İlgili Flaş Gelişme Kedi Katili İbrahim Keloğlan İle İlgili Flaş Gelişme

‘KARAR HATALI İTİRAZ ETTİK’

Karara ilişkin Halktv.com.tr’ye konuşan Elitok “Başka bir soruşturma nedeni ile bizim alt katta aramaya gelen ekipler bizim işyerine gelerek arama yaptı. Bizim işyeri eğitim kurumu. Milli Eğitim’e bağlı. Dolayısı ile İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin denetim yetkisi de yok. Bulunan botoks ilaçları bana aitti. Duruşma savcısı verdiği mütalaada beratımı istedi. Ancak mahkeme böyle bir karar verdi. Karara itiraz ettik” diye konuştu.

Bu arada Kübra Boyraz Solmazgül’ün ölümü ile ilgili görülen davada ise Dr. Öner Özsoyeri’ye 6 yıl hapis cezası verilmişti.