Efeler Belediyesi maaşların tamamını yatıramadı. 2002 yılından bu yana belediye memur ve işçileri ilk kez eksik maaş aldı. Maaşlarının ancak %70'ini alabilen personel kara kara düşünürken Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay ve kardeşi Eralp Atay'ın ise Balkan gezisinde oldukları öğrenildi.

Nazilli’de Organize Sanayi ve Serbest Bölge için çalışmalar başladı Nazilli’de Organize Sanayi ve Serbest Bölge için çalışmalar başladı

Belediye içinde, kalan maaşların ekim ve kasım aylarında yatırılacağına ilişkin resmi olmayan bilgi yayılırken taşeron işçilere de maaşlarının bu akşam yatacağının söylendiği öğrenildi.

Ekonomik zorluk çeken Efeler Belediyesi, parkları satışa çıkardı Ekonomik zorluk çeken Efeler Belediyesi, parkları satışa çıkardı

Kadrolu işçilere normalde 15-16 bin lira yatması gerekirken 10 bin, memurlara ise 28-29 bin lira ödenmesi gerekirken 20 bin lira kadar ödeme yapıldığı bildirildi.

Ne yapacaklarını şaşıran işçi ve memurlar belediyede muhatap olabilecekleri bir yönetici bulamazken tepkinin çok büyük olduğu gelen bilgiler arasında.

TÜM YEREL SEN'DEN AÇIKLAMA

Tümyerel Sen Aydın Şube Başkanı Mehmet Bozkurt'da Efeler Belediyesi'nde eksik yatan personel maaşları ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Bozkurt açıklamasında kamu görevlilerinin telafisi imkansız zararlar göreceği bu durumun ağır mağduriyetlere yol açmadan ve kamu hizmetleri zarar görmeden önüne geçilmesi gerektiğini iafde etti.