İzmir'in Karşıyaka ilçesinde CHP'li bir grup, Karşıyaka Belediye Başkan adayı olarak Behice Yıldız İşçimenler Ünsal'ın belirlenmesine tepki gösterdi.

Grup adına açıklama yapan belediye başkan aday adaylarından Serdar Yavaşoğlu, Karşıyaka'nın sokaklarını bilmeyen, ilçeyle ilgili projesi olmayan adayın atanmasını protesto ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Muğla'da önemli açıklamalar: Enflasyon sorununu çözeceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Muğla'da önemli açıklamalar: Enflasyon sorununu çözeceğiz

CHP'de 'ithal aday' protestosu: İstemiyoruz... - 1. Resim

Yavaşoğlu, ilçede 28 aday adayının başvuru yaptığını ancak tepeden inme yöntemle adayın belirlendiğini öne sürerek, şunları kaydetti:

"HALKA SORACAĞIZ DEDİLER YAPMADILAR"

"Genel merkez, bizlere 'ön seçim yapacağız' dedi, yapılmadı. 'Eğilim yoklaması yapacağız' dediler, yapılmadı. 'Anket yapıp halka soracağız' dediler, o da yapılmadı. 28 aday adayı mülakata girdi ama atanan arkadaş ne mülakata girdi, ne bir gün ilçeye geldi."

CHP'de 'ithal aday' protestosu: İstemiyoruz... - 2. Resim

Yavaşoğlu, adayın yeniden belirlenmesini istediklerini söyledi.

Belediye başkan aday adaylarından Buket Mertoğlu Gürpınar ise CHP'de emeği olmayanların belediye başkan adayı olmaması gerektiğini belirtti.

CHP'de 'ithal aday' protestosu: İstemiyoruz... - 3. Resim