'Türk Escobar'ın uyuşturucu trafiği ortaya çıktı! Paralar pahalı saatlerle yurda sokulmuş 'Türk Escobar'ın uyuşturucu trafiği ortaya çıktı! Paralar pahalı saatlerle yurda sokulmuş

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden belediye başkan adayı olarak gösterilen Abdurrahim Sönmez, iddiaya göre ilçe binasında çalışan bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı.

2 Şubat'ta ilçe binasına çaycı olarak alınan B.D., 1 gün sonra Abdurrahim  Sönmez'in saldırısına uğradığını belirterek kuzeniyle birlikte polise başvurdu. B.D. 'nin Şikayet üzerine gözaltına alınan belediye başkan adayı Sönmez, yapılan işlemlerin ardından tutuklandı.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Abdullah Atik, B.D.'nin akli dengesinin yerinde olmadığını savundu. Bunun üzerine olayın partiyle bir ilgisi olmadığını öne sürdü. Abdullah Atik, Sönmez'in seramik işi ile uğraştığını, kadının ise yeni işe alındığını ve para talep ettiğini, bu talebinin reddedilmesi üzerine de şikayetçi olduğunu iddia etti. Abdullah Atik ifadelerinde "Parti ile ilgili bir durum değil. Sönmez, seramik işi yapıyor. Kız işe yeni alınmış, para istemiş. Adam yok deyince kız şikayetçi olmuş" sözlerini kullandı.