Yenipazar'daki düğün kana bulandı Yenipazar'daki düğün kana bulandı

Aydın’da çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları İl Başkanlığı’nda Olağan Genel Kurul heyecanı yaşandı. Efeler ilçesindeki Şükran Güngör–Yıldız Kenter Kültür Merkezi'nde gerçekleşen genel kurulu, CHP Aydın Milletvekilleri Hüseyin Yıldız ve Evrim Karakoz, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, Germencik Belediye Başkanı Burak Zencirci, Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Dinç, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.
“GÜZEL GÜNLER YAKIN”
Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye gelen CHP Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir, konuşma yaptı. AK Parti iktidarını eleştiren Kadın Kolları İl Başkanı Özdemir, son genel ve yerel seçimlerde Aydın’da büyük başarı elde ettiklerini söyledi. “Aldığımız sorumluluğun farkındayız.” diyen Özdemir, “Daha çok çalışacağız. Yerel seçimlerde elde ettiğimiz başarıyı, genele taşımak için mücadelemiz, yürüyüşümüz, devam edecektir. Cumhuriyet Halk Partisi, halkın umududur. Bu zor günlerden aydınlık günlere hep berabere çıkacağız. Gelecek kaygısı duymadan ekonomik sıkıntı çekmeden yaşayacağımız güzel günler çok yakındır.” diyerek Başkan Çerçioğlu başta olmak üzere kendilerine her zaman destek olan tüm partililerine teşekkür etti. Genel Kurul’da yer almaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Başkanı Hikmet Saatçı ise “Ata’mızın emaneti CHP’yi evladı gibi sahip çıkan tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum.” İfadelerini kullanarak birlik ve beraberlik mesajları verdi.
“KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK YAPIYORUZ”
Başkan Çerçioğlu ise “1 Nisan’dan itibaren çalışmalarımıza başladık. Öyle son 3 ay, 6 ay kala çalışma yaparak seçim kazanılmayacağını en iyi bilen örgütlerden bir tanesiyiz. Bu yerel seçimde ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Çok emek verdiniz, çok çalıştınız. Aydın halkı da bunu gördü ve gereğini yaptı. İyi ki varsınız. Sizlere teşekkür ediyorum ama en büyük teşekkürüm Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e. Bugün, bu kürsüden hitap edebiliyorsam Ata’mızın sayesinde. Her zaman onun gösterdiği yolda ilerledim, ilerlemeye de devam edeceğim. Biz çok değerli belediye başkanlarımızla beraber kadınlara yönelik çocuklara yönelik pozitif ayrımcılık yapıyoruz.” Diyerek kadınlara ve çocuklara her zaman destek olduklarını vurguladı. CHP Aydın Milletvekilleri Yıldız ve Karakoz ise kadınların her zaman yanında olduklarını belirterek kongrenin hayırlı olmasını diledi.
İŞTE YENİ YÖNETİM
Genel kurulda divan başkanlığını Kadın Kolları MYK Üyesi Nurşen Balcı yaptı. Tek liste halinde yapılan genel kurulda mevcut başkan Ayşe Özdemir, yeniden CHP Aydın Kadın Kolları İl Başkanlığı’na seçildi. 2016 yılından bu yana aralıksız, toplamda ise 11 yıl Kadın Kolları İl Başkanı olarak görev yapan Özdemir, desteklerinden dolayı tüm partililerine teşekkür etti. Özdemir, başkanlığındaki yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: “Neşe Yılmaz, Nazife Yavaş, Melek Özbiçer, Ayşe Şahin, Asuman Bilgiç, Nazike Cengi, Vacide Polat, Hülya Çelebi, Birnur Uçarlı, Dilek Aysın, Fatma Çoktürk, Havva İnegöllü, İlkinnur Kaya, Gülru Uzman, Gülşah Gönülaçar Köse, Berna Aşkın Kaya.” Eylem Günal Gürbüz, Nezahat Ergin, Damla Karababa, Seval Özhalk, Sevil Pehlivan, Ayşe Şenocak, Yasemin Korcum, Seval Çetin, Ayten Atasay, Seval Sayınta, Burcu Nalıncı, Saadet Erol, Behnaz Avşar, Emel Dora, Meral Özyakut, Pelinsu Özbaş ise yedek yönetim kurulu üyesi olarak yer aldı. Kurultaya delegeleri ise Özlem Çerçioğlu, Ayşe Özdemir, Hatice Gençay, Özlem Ekiz, Nilgün Yeşilçimen, Nilgün Aktaş, Ülkü Erten ve Arzu Kocabay oldu.

98023D72 C3A6 4B90 A7D7 93Fdcf22B19F7A3E03E9 Bc32 4Be8 Ba41 09Dc8Edfe05F