Her alanda özellikle çocuklar başta olmak üzere, hem eğitilecek hem de uygulamalar ile bilinçlendirilmek üzere, Kayseri’yi geleceğe hazırlamak için gerekli çalışmalarımızı yapacağını dile getiren, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Afet İşleri Daire Başkanlığı’nın ardından Afet Eğitim Merkezi kurulacağını açıkladı.

Büyükkılıç, yıl boyunca çalıştıklarına dikkat çekti!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, deprem sonrasında, Kayseri’yi depreme daha dirençli hale getirmek adına ve aynı zamanda da insanları tüm kuruluşlarla iş birliği halinde tutmak için yıl boyunca çalıştıklarına dile getirerek, Afet İşleri Daire Başkanlığı’nı kurduklarını vurguladı. Afet İşleri Daire Başkanlığının ardından, Afet Eğitim Merkezi’ni kuracaklarını dile getiren, Büyükkılıç konuyla ilgili şu bilgileri aktardı;

“Afet Eğitim Merkezimiz ile depremle ilgili bilinç oluşturmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda, sarsma tablası ve simülasyon sistemlerini kurmayı planlıyoruz” dedi

Deprem ve Afet Eğitim Merkezi Projesi’nde nelere yer verilecek?

Büyükkılıç, Deprem ve Afet Eğitim Merkezinde özellikle çocuklara eğitim verileceğine ve aynı zamanda da hazırlayacağına dile getirerek, her yaş grubuna yönelik eğitim verileceğini açıkladı. Özellikle de eğitim ve öğretimin çocuk yaş grubunda daha etkin olduğu dile getiren Büyükkılıç, “çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için gerekli çalışmalarımızı yapacağız” dedi.

Deprem ve Afet Eğitim Merkezi Projesi’nde neler olacağı hakkında açıklama yapan Büyükkılıç, Deprem ve Afet Eğitim Merkezi’nde anaokulundan başlayarak çeşitli yaş gruplarına göre eğitimler düzenleneceğini açıkladı.

Arama kurtarma eğitimi almak isteyen gruplara ise eğitim ve pratik yapabileceği bir alan oluşturulması için gerekli çalışmaların yapılacağını dile getiren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, merkezde, “ilk yardım eğitim odası, bilgilendirme odası, enkaz koridoru, karbonmonoksit zehirlenme simülasyonu, heyelan/sel simülasyon odası, seminer ve eğitim odası, deprem sarsma tablası ve simülasyon sistemi, yangın söndürme simülasyon sistemi, duman simülasyon sistemi, rüzgar/fırtına simülasyon sistemi, acil durum ihbar sistemi, çocuk oyun alanları, açık sergi alanı” olacağını açıkladı.

Bakanlık açıkladı: Ortak sınav tarihleri belli oldu Bakanlık açıkladı: Ortak sınav tarihleri belli oldu