Değerli okuyucularım ve dostlarım, Aydın’da politika kazanı müthiş kaynıyor; kazanın başında ise Sn. Özlem Çerçioğlu var. On yıldan uzun süredir Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Sn. Çerçioğlu sadece kendi siyasi hayatına katkı sağladı; CHP’ye hiçbir şey katmadı.

Seçimde ortaya çıkan tabloya bir göz atalım.

Özlem Hanım %50’den fazla oy alırken, CHP’nin oyu %24’lerde kaldı. Sn. Çerçioğlu’nun aldığı %50 oyun geri kalan kısmı İYİ Parti HDP ve diğer sağ partilerin seçmenlerinden geldi.

Recep Taner ile yaptığım özel bir görüşmede “İYİ Parti önümüzdeki seçimlerde CHP’yi desteklemeyip kendi adayını çıkaracak. Ben önümüzdeki seçimlerde aday olacağım” demiş; ancak Büyükşehir veya Efeler’e ilişkin bir açıklama yapmamıştı. Bu görüşmede Recep Bey’i çok kararlı gördüm. Sn. Taner, “CHP’yle yaptığımız ortaklık sonucu gerek Aydın gerek Türkiye genelinde çok zararlı çıktık. İYİ Parti önümüzdeki seçimlerde mutlaka rüştünü ispat etmeli” dedi.

Buradan şu sonuç çıkıyor: Sn. Recep Taner ve Aydın’daki diğer İYİ Partililer önümüzdeki seçimlerde Özlem Çerçioğlu’nun boyunduruğu altında yer almayarak seçilmesi için kendisine koşulsuz destek vermeyecekler. Bu çok yerinde ve doğru bir tutum. Özlem Hanımefendi politikada çok hırslı ve bencil olmasıyla temayüz etmiştir. Kendi menfaati söz konusu olduğunda CHP’nin menfaatleri ve parti içi ilişkileri vız gelir, tırıs gider.

Biz gazeteciler Özlem Hanım’a “Daha dur, sen CHP tarafından aday bile ilan edilmedin. Kendi kendine gelin güvey olma” derken ne yapıp edip Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nu Aydın’a getirdi ve Söke’de Genel Başkan’a “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız Sn. Özlem Çerçioğlu’dur” dedirtti.

 

Ayrıca Özlem Hanım aşağıda isimlerini saydığım kişilerle uğraşmayı sürdürüyor.  

1.    Partiden uzaklaştırmak istediği Fatih Atay. Sn. Atay, CHP’den birçok kez milletvekili adayı olmuş; hayatını CHP’ye adamış bir kişi. Kendisine Gazeteci Erman Çetin olayında kızdım ve yaptığı yanlışı yazdım. Ancak bir gerçek var ki, CHP’liliği Özlem Çerçioğlu’ndan eskidir. Zannediyorum, Efeler Belediye Başkanı Av. Sn. Fatih Atay önümüzdeki hafta partisinden istifa edecek.

2.    Partiden uzaklaştırdığı, Efeler Belediye Başkanlığı ve CHP milletvekilliği de yapmış, çok değerli insan, kırk yıllık CHP’li Sn. Mesut Özakcan.

3.    Söke Ticaret Odası Eski Başkanı ve Söke Belediye Başkanı CHP’li Sn. Süleyman Toyran.

4.    Kuşadalıların sevdiği, Kuşadası Belediye Başkanı kırk yıllık CHP’li Sn. Özer Kayalı.

5.    Nazilli Belediye Başkanı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan.

6.    İncirliova Belediye Başkanı İYİ Partili Sn. Aytekin Kaya.

7.    Özlem Çerçioğlu, İYİ Parti İl Eski Başkanı Süleyman Demirci’yi kendisi hakkında bana verdiği röportaj sebebiyle Meral Hanım’a şikâyet ederek görevden aldırdı.

8.    CHP eski İl Başkanı Ali Çankır.

9.    CHP Eski İl Başkanı Bayram İnci.

10.  Hayatı CHP’de geçmiş, Cumhuriyet Gazetesi’nde yıllarca köşe yazarlığı yapmış duayen gazeteci, kırk yıllık CHP’li Sn. Atilla Dağıstanlı.

İYİ Partililer hariç, isimlerini saydığım tüm bu kişiler AYDIN’da CHP’nin mihenk taşlarıdır.

Özlem Çerçioğlu politik hırslarından asla kurtulamaz. Bu hırsları yüzünden Aydın’a hiçbir katkısının olamayacağını CHP’liler de söylüyorlar. Tekrar ifade ediyorum, Sn. Çerçioğlu Aydın’da CHP’yi bir adım öteye taşıyamamış ve CHP’lileri partiye küstürmüştür.

Sn. Özlem Çerçioğlu, A takımına Barış Altıntaş, İbrahim Gürdal, Polat Bora Mersin, Ertuğrul Yamen, Ozan Çolakoğlu, Fatih Akkentli ve Evrim Karakoz’ü uygun gördü. Bu şahısların kapasiteleri ortada.

 

Değerli okuyucularım, Aydın’ın Özlem Çerçioğlu döneminde köy haline geldiğini, bir adım ilerlemediğini görüyoruz.

CHP de Aydın’da aynı şekilde yerinde sayıyor. CHP’nin düzenlediği 100. yıl kutlaması buna en büyük delil. Aydın Kent Meydanında CHP’nin kuruluş etkinliğine katılanlar 100 kişi bile değil.

 

 

Merasim tam 14 dakika sürdü. Özlem Çerçioğlu’nun maaşlı personeli CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, Barış Altıntaş tarafından basın mensuplarından adeta kaçırıldı neden?  

CHP, Özlem Çerçioğlu’nun partisi değil mi?

Yaklaşık 15 yıldır CHP’lisiniz. 100. yıl kutlaması CHP için önemli değil mi Hanımefendi? Neden o akşam resepsiyon vermediniz?

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapıyorsunuz. Niye bu kutlamaya katılmıyorsunuz?

Özlem Çerçioğlu da biliyor ki, Aydın’da CHP’yle hiçbir bağı olmayan, sadece menfaatleri için kendi yanında yer alan kadrolara CHP’yi emanet etmiş ve CHP kongre üyelerini baskıyla seçtirmiştir.

 

Bunları Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay söylüyor. Sn. Atay, “tehditle CHP’liler susturuluyor” diyor. Sn. Özlem Çerçioğlu, büyük kurultay delegelerini kendi adamlarından seçtirdi; partilileri de kendine küstürdü. Önümüzdeki seçimlerde sandıkları da belediye çalışanlarına teslim eder artık. Görüştüğüm CHP’liler, “Özlem Hanım’dan kim faydalanıyorsa kendisine o kişiler hizmet etsin” diyorlar.

TEKRAR, Kuruluş Günü törenlerine dönersek, yukarıdaki resim her şeyi anlatıyor. Mart ayına az kaldı.

 

CHP değişimde samimi ise önce Özlem Çerçioğlu’nu değiştirsin.

 

CHP Kurultayı’nda neler olacak, göreceğiz. Bülent Tezcan’ın dediği gibi değişim olursa, Özlem Çerçioğlu da kurultayda değişir. Değiştirilmezse bu değişimi Aydın halkı yaparsa şaşırmamak gerek.

 

Hepinize iyi bir hafta, yeni ders yılına başlayacak öğrencilerimize ise başarılar diliyorum.