banner339
banner391
banner313

Didim’de fener alayı coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 93. Kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Didim’de Fener Alayı düzenlendi.

Didim’de fener alayı coşkusu
banner353

Binlerce Didimlinin katıldığı yürüyüş Kent Meydanında sona erdi; yürüyüşün ardından Aegean Band konseri düzenlendi. 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 93. Kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Didim’de Fener Alayı düzenlendi.

Didim Belediyesi önünde başlayan yürüyüş öncesinde Dev Türk Bayrağı ile Atatürk Portresi Didimlilerce taşınırken, motosikletli ve bisikletli ekiplerce yürüyüşe destek oldu.

Yürüyüşe, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve eşi, Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven ve eşi, Didim İlçe emniyet Müdürü Özgür Selçuk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Turan Kaya, CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş, CHP’li Meclis Üyeleri yer alırken ellerinde Türk bayrakları ve meşaleler ile binlerce Didimli marşlar eşliğinde yürüdü.

Cumhuriyet Cadde ve Atatürk Bulvarı üzerinden devam eden yürüyüş marşlar ve sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Kent Meydanında sona erdi.

Meydanda yürüyüş sonrasında havai fişekler atılırken toplanan binlerce Didimliye seslenen Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Cumhuriyetin 93. yılını kutlamanın gururu içerisinde olduklarını söyledi.

Atabay konuşmasında, Arap coğrafyasında devam eden savaş ortamına atıfta bulunarak insanların yerlerinde edilerek sürgün hayat yaşadığını ifade ederek “Bir tek Türkiye’ye dokunamadılar. Biz Atatürk’ün emanetine dokundurmayız. Çünkü Atatürk bizim yüreğimizde; kalbimizde” dedi.

Konuşmaların ardından hep bir ağızdan 10. yıl marşı okundu. Daha sonra sahneye çıkan Aegean Band grubu söylediği parçalarla alanı dolduranlara hoş saatler yaşattı.

didim’de-fener-alayi-coskusu1.jpg

didim’de-fener-alayi-coskusu2.jpg

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2016, 19:51
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k