İYİ parti genel başkanlığını bıraktığı 27 Nisan sonrası gözlerden uzak evinde dinlenmeyi tercih eden İYİ parti kurucu genel başkanı Meral AKŞENER yaklaşık 40 gün sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile Sarayda yaptığı görüşme sonrası ülke gündeminde şaşkınlık yarattı. 

Siyasi kulislerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın daveti ile gerçekleştiği bilinen görüşmeye dair resmi bir açıklama olmamasına rağmen bu görüşmenin normalleşme tartışmaları ve Anayasa değişikliğinin konuşulduğu günlere denk gelmiş olması farklı yorumlarında beraberinde getirdi. 

İYİ parti genel başkanlığını aktif siyaseti bırakma kararı aldığı ve olağanüstü kongrede yeniden aday olmayarak yaptığı veda konuşması sonrası bir çok siyasetçi, gazetecilerin görüşme isteklerini geri çevirdiği günlere denk gelmiş olması, Meral AKŞENER'in hangi sıfatla Cumhurbaşkanı ile görüşme davetini kabul ettiği sorularını akla getirdi.

Ülke gündemine dair görüş alışverişinde bulunulduğu yönünde bir bilgi paylaşımı olmuş olsa da kulislerde Cumhurbaşkanı yardımcılığı ve Anayasa değişikliği noktasında aktif rol alması yönünde teklif olduğuna dair iddialar gündeme geldi.

İYİ partinin olağanüstü kongre de seçilmiş bir genel başkanı ve yetkili kurulları var iken Meral AKŞENER ile ülke gündemini değerlendirildiğini ifade eden buluşma İYİ partiye Oy veren partililer de MERAK olduğu kadar "ÖFKE VE KIZGINLIK" yanında " İYİ PARTİYE OLAN GÜVEN" Konusunda tereddüt ve şüpheye sebebiyet verdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın liderler ile yaptığı görüşmeler de İYİ parti genel başkanı Musavat DERVİŞOĞLU İle bir görüşme talebi olmadığı yerde Meral AKŞENER ile hangi sıfat, hangi gerekçe ile görüşmesi ve özellikle Meral AKŞENER'in görüşmeyi kabul etmiş olması İYİ partinin mensuplarınca Meral AKŞENER'e
yönelik sosyal medyada sert eleştirilere sebebiyet verdiği gördük. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Ak parti iktidarını korumayı planladığı suni gündemler ile kamuoyunun dikkatini farklı noktalara çekme konusunda oluşturduğu algılar ile oldukça başarılı olduğunu biliyoruz. 

Memur ve Emekli maaşları ile Asgari ücretliye ara ZAM yapılıp yapılamayacağı tartışmalarının yapılması yerine farklı konularla toplumu yönlendirmek amaçlı olarak bu tarz görüşmelerin devam edeceği yönünde bir beklentinin oluşturulması planlandığı da konuşuluyor. 

İktidarın fay hattında oluşan gerilim sonrası olası bir erken seçim taleplerini azaltmak için her türlü algı operasyonları önümüzdeki günlerde farklı konularda farklı kişilerle yapılacak görüşmelerin başlangıç ismi Meral AKŞENER olmasının perde arkası önümüzdeki günlerde ortaya çıkacaktır. 

Her zaman olduğu gibi taktir okuyucularındır..

Uzlaşı olmadan çözüm olmaz Makale: Uzlaşı olmadan çözüm olmaz