AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hikmet Saatçı'nın siyasi bir kimliği olmadığını ve siyaset akademisinde kendisine ders vereceğini belirten bir açıklamada bulunmuştu. Bunun üzerine Saatçı, Ökten'e yönelik, "Sizin siyaset akademinize tabi ki gelirler, seve seve gelirler ama ders almaya değil ders vermeye gelirler." ifadelerinde bulunmuştu. Ökten'den o açıklamalara sert bir cevap geldi.

DEMİRTAŞ'A SELAM SÖYLEYEN ZİHNİYET!

Yaptığı açıklamalar ile birlikte CHP'li Başkan Saatçı'nın siyasi akademisindeki ilk dersini aldığını vurgulayan Ökten, "Sayın Hikmet Saatçı, ilk dersi çok hızlı aldı. Biz demek ki iyi bir hocayız, bu kadar çabuk öğretiyoruz. Bakın, açıklamayı il başkanına, il başkanı verdi. Aferin, tebrik ediyoruz. Bize ders verme konusuna gelecek olursak. Bizim Selahattin Demirtaş'a selam söyleyen bir anlayıştan alacağımız bir ders yok. Bizim onlara dersimiz devam edecek. Bir derslik değil bu." ifadelerini kullandı.

Aydın’da budama kursu devam ediyor Aydın’da budama kursu devam ediyor

AÇIK MEKTUP GÖNDERDi

Saatçı'ya vereceği siyasi dersin devam edeceğini belirten ve şuan Aydın'da sergilenen yerli ve milli otomobil TOGG ile gezmeye davet eden Ökten, "Milli manevi değerlere sahip çıkma, yerli milli savunmanın gelmiş olduğu bugünkü süreçle gurur duyma, yerli milli araba TOGG ile ilgili bir övünç cümlesi. Kendisini de davet ediyorum bir gün TOGG ile gezmeye. Ondan sonra da Mavi Vatan'a sahip çıkma. Bu konularda vereceğimiz dersler var. Belediyeciliğe gelecek olursak kentsel dönüşümle ilgili vereceğimiz dersler var. Trafik sorununa çözüm bulma da, battı-çıktı ile ilgili vereceğimiz dersler var. Yani sıra sıra bu derslere geçeceğiz. Başkanımız acele etmesin. Problem yok. Ama birinci derste başarılı olduk. Aynen bu şekilde devam edeceğiz." şeklinde konuştu.