MIXX Awards Europe’da Türkiye’ye 12 ödül MIXX Awards Europe’da Türkiye’ye 12 ödül
Airpods temizliği, kulak kiri, tozu ve mikroplar açısından önemlidir. Ses kalitesi de buna bağlı olarak artar. İşte kulaklık temizliğinde bulunan o yöntem.

Kulaklıklar sık kirlenir. Bu hassas aletleri temizlemek için doğru teknikler kullanmak önemlidir. Mikroplarla dolu kulaklıkları temizleme aşamalarını derledik.

Airpods en az 72 saat aralıkla temizlenmelidir. Ancak her kullanım sonrası temizlemek daha doğrudur. Sık kullanılmıyorsa temizlemenize gerek yoktur.

Temizlemek için gereken malzemeler - Tüy bırakmayan bez Kulak çubuğu - Yumuşak kıllı fırça - Dezenfektan veya ıslak mendil

Airpods temiz ve kuru bir bezle silinmeli ve ardından kulak çubuğunu kullanarak mikrofon ve hoparlör ağlarını temizleyin. Ancak içeriye bulaşmadığından emin olun.

Keskin nesneler kullanmaktan kaçının. Airpodslara güneş kremi ya da losyon gibi kimyasal bulaştığında bir bez kullanmaya özen gösterin.

Islak mendille kulaklık silinir mi? Alkol içeren ıslak mendillerle airpods temizlenebilir. Mikrofon ya da hoparlör ağına nem girmeyi önleyin.

AirPods'ların kirlenmesini beklemek yerine, her kullandığınızda düzenli bakım yapabilirsiniz. Kulak kiri, ter ve farklı tahriş edici maddelerin birikmemesi için kuru bezle temizleyin.