Duyurunun tam metni şu şekilde:

KAMUOYUNA DUYURULUR

Kıymetli Dostlar; 
2006 yılından beri sırasıyla; Tarsus, Karaman, Yalvaç ve Aydın Müzelerinde Müze Müdürü olarak görev yaptım. 17 yıllık müze müdürü görevim esnasında son olay dışında hiçbir adli veya idari soruşturmaya dahil olmadım. Çalıştığım bu süre zarfında tarafıma defaten tehditler, şantajlar ve rüşvet teklifleri gelmesine rağmen, hiçbir zaman kanun ve yönetmeliklerin dışına çıkmadım. Kuruma alınacak mal ve hizmetlerde her daim kamu yararı birinci kriterimiz olmuştur. En iyi malı en ucuza alalım felsefesini tüm personellerime aşılamışımdır. 
Görev yaptığım tüm müzelerde önceliğin müze depolarında bulunan eserlerin envanter kayıtlarının yapılmasına yönelik olmuştur. Aydın müzesinde bulunan envanterlik nitelikteki 72.000 adet eserin tamamının fotoğraflama ve envanterleme işlemleri tamamlanmıştır. Ayrıca etütlük eser deposunda bulunan eserlerin hiçbirinin kayıtları bulunmamaktaydı. 9 aylık  yoğun bir çalışma ile yaklaşık 300.000 etütlük eserin kaydı yapılmıştır. 
21 Mart 2022 tarihinde örgüt lideri suçlamasıyla tarafıma yapılan operasyon ile konu basına, olduğundan çok farklı bir şekilde yansıtılması sonucunda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 23 Mart 2022 tarihi itibari ile 2 başmüfettiş ve çevre illerde görevli 6 Müze Müdürünün katılımı ile yürütülen teftiş ve sayımlar 45 gün sürmüştür. Müzede kayıtlı bulunan tüm eserler tek tek incelenmiş, tüm eserlerin sağlam ve eksiksiz olduğu eser sayım tutanağında belirtilmiştir. Ayrıca 2 başmüfettiş tarafından da son 3 yıla ait benim dönemimde yapılan tüm yazışmalar, görevlendirmeler ve muhasebe evrakları en ince detayına kadar incelenmiştir. Tüm bu denetlemeler neticesinde sadece müzeye iklimlendirme amaçlı alınan klimalarda fatura başlığında sehven yapılan bir hata tespit edilmiştir. Bu hatada kamu zararı oluşturan bir durum oluşturmamıştır. Bütün bu göstergeler görevimizi layıkı ile yaptığımızın emareleridir. 
Yaklaşık 6 milyar dolar koleksiyon değeri olan bu müzenin yöneticisi olarak çalıştığım 2.5 yıllık bu süreç içerisinde hiçbir kişi veya kurum tarafından şikayet konusu edilmedik. Sadece, müteahhit Savaş BAYRAM tarafından şikayet edildim. Kendisinin, personellerime sunmuş olduğu ahlaksız rüşvet teklifini kabul etseydik, parselinde bulunan devasal büyüklükteki Roma dönemi su kanalını görmezden gelip inşaat yapmasına izin verseydik, bugün bu olayların hiçbiri yaşanmamış olacaktı. 
Kıymetli dostlar; masum olduğumuz, ilk mahkeme duruşmasında mahkeme heyeti tarafından da anlaşılmış olacak ki verilmiş ve ikinci duruşmada da üzerimde bulunan tüm kısıtlamalar kaldırılmıştır. 
Bu süreç beni ve özellikle ailemi çok fazla olumsuz etkiledi. Bu nedenle 657 sayılı devlet memurluğu görevimden istifa etme kararı aldım. Bu kararı ailem ve dostlarımla yaptığım müzakereler ile ortak akıl ile aldık. Bundan sonraki yaşantımı ailemin şirketinin başına geçerek sürdüreceğim. Şirketin ana merkezini Aydın iline taşıyarak yaşamımı yine burada sürdüreceğim.  
Aydında görev yaptığım süre içerisinde beraber kader birliği yaptığım Aydın Müzesi çalışanlarının tamamına şükranlarımı gönderiyor ve haklarını helal etmelerini rica ediyorum.  
Allah’a emanet olun.

Meydanda ortalık karıştı uyku keyfini bozmadı Meydanda ortalık karıştı uyku keyfini bozmadı

Aydın Müze Müdürü’nün ev hapsi kalktı, göreve dönüyor Aydın Müze Müdürü’nün ev hapsi kalktı, göreve dönüyor