Google bu bağlantılara tıklarsanız sizi uyaracak Google bu bağlantılara tıklarsanız sizi uyaracak
Bildirildiğine göre buna Algo Tune deniyor ve insanların algoritmalarını ayarlamasına yardımcı oluyor. Herhangi bir sosyal medya sitesinin, özellikle de Meta tarafından işletilen bir sitenin, kullanıcıların harika ve güçlü algoritmanın çalıştığı parametreleri ayarlamasına izin vermesi oldukça nadir, bu nedenle bu özelliğe kesinlikle bir göz atmaya değer.

Bu, Tinder ve diğer flört uygulamalarına çok benziyor. Akışınızda bir şeyi beğenmezseniz sola, bir gönderiyi beğendiyseniz ve buna benzer daha fazlasını görmek istiyorsanız sağa kaydırırsınız. Algoritmanın zaman içinde bu yanıtlara göre ayarlandığı, akışınızı istediğiniz içeriğin daha fazlasını ve istemediğiniz şeylerin daha azını sağlayacak şekilde ayarladığı iddia ediliyor. Meta CEO'su Mark Zuckerberg bunu "akışınızda daha fazla ne görmek istediğinizi bildirmenin kolay bir yolu" olarak nitelendiriyor.

Bu şimdilik yalnızca bir deneme olduğundan özellik yalnızca belirli sayıda Threads kullanıcısına sunulacak. Şirket ayrıca tüm kaydırma işlemlerinin aslında algoritmayı nasıl etkilediğine dair herhangi bir spesifik bilgi yayınlamadı  ancak konu bu şeyler olduğunda bu durum normal.

Sosyal medya uygulaması son zamanlarda oldukça meşgul ve hızlı bir şekilde yeni araçlar ekliyor. Threads, şubat ayından bu yana bu özelliği denedikten sonra nihayet trend konuları tüm kullanıcılara sundu. Meta ayrıca kısa süre önce Threads'in diğer sosyal medya uygulaması Mastodon'da paylaşım yapmasına olanak tanıyan fedeverse entegrasyonunun ön izlemesini de yaptı. Şirket ayrıca kullanıcıların taslakları kaydetmesine ve doğrudan uygulamada fotoğraf çekmesine olanak tanıyan bazı özellikleri de test ediyor.