Fenerbahçeli oyunculardan Olympiakos maçı sözleri: Hayal kırıklığı yaşıyoruz Fenerbahçeli oyunculardan Olympiakos maçı sözleri: Hayal kırıklığı yaşıyoruz

Fenerbahçe Spor Kulübü, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in önceki sponsorluk anlaşması sırasında yaptığı açıklamalara sert bir biçimde cevap verdi.

Fenerbahçe'de 20 yıl başkanlık koltuğunda oturan Aziz Yıldırım'ın ardından sarı-lacivertliler de Özbek'e karşılıkta bulundu.

"Posterlerden oyuncular silmedik"

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in Kulübümüz hakkında dün sarf ettiği bazı ifadeler nedeniyle bu açıklamayı yapıyoruz.

Öncelikle belirtmek isteriz ki ne Dursun Özbek'in ne de mevcut Galatasaray yönetiminin sportmence veya hiç değilse ahlaki sınırlar içerisinde bir rekabet sürdürmelerini zaten beklemiyoruz.

Bahsi geçen kulübün kültürü; sportif rekabete değil, kayrılmaya, korunup kollanmaya, imtiyazlı davranılmaya dayalıdır.

Ancak, ne kadar korunup kollansa da bu kulübün kamu vicdanında şaibeli bir konumda olduğu açıktır.

3 Temmuz'un üzerinden yaklaşık 13 yıl geçtikten sonra FETÖ taktik ve usullerini kullanarak, şanlı Kulübümüze karşı yeni bir tezgah kurmaya yeltenebilmeleri de geçmişten gelen karakterlerinin bugüne kalan mirasıdır.

Öyle anlaşılıyor ki Dursun Özbek, hangi Kulübün FETÖ'nün doğrudan hedefi olduğunu ve hangi Kulübün ise bu saldırıdan istifade etmeye çalışarak,

"Duayla himmetle ayağa kaldırılma çabasını" birbirine karıştırıyor.

Buradan bu şahsa bir kez daha hatırlatıyoruz;

Fenerbahçe şanlı tarihi boyunca şampiyonluk posterlerinden oyuncu silmedi, belgesellerden görüntü çıkarmak zorunda kalmadı.

Hatırlatmak zorundayız çünkü, en iyi bildikleri şekilde; ayıplarıyla yüzleşmek ve toplumdan özür dilemek yerine, algı manipülasyon ve yalanlarla, pek çok konuda da olduğu gibi, kendilerinden bildikleri işi planlı şekilde başkasına yıkmaya çalışmaktalar.

Bu sebeple, dün sarf edilen sözleri bir "deli saçması" veya "ahmakça ifadeler" olarak değil, bilinçli bir tuzağın işaret fişeği olarak değerlendiriyoruz.

Hain bir örgütten öğrendikleri numaralarla Fenerbahçemize zarar verebileceğini düşünen başta Dursun Özbek olmak üzere herkese buradan açıkça sesleniyoruz:

Hain FETÖ örgütüne karşı, camiasıyla tek başına ilk direnen ve alçakça emellerini kursaklarına tıkayan Fenerbahçemizin mücadele gücü ve kararlılığı ilk günkü gibi devam etmektedir.

Buna yeltenenler oldukça da bu şanlı camianın her bir mensubu geçmişten gelen azmiyle bu alçakça saldırıların sahipleriyle bugün de ilk günkü hırsıyla mücadele etmekten geri durmayacaktır.

Sportif rekabete ve sportmence mücadeleye sonuna kadar inanıyoruz.

Bununla birlikte Kulübümüzün DNA'sını Kurtuluş Savaşı'nın mücadele ruhu ve en zorlu şartlarda bile milli bütünlüğümüze ve değerlerimize sahip çıkma misyonu oluşturmaktadır.

DNA'mızdan gelen bu kuvvetli gücümüzle hain emeller taşıyanları yaptıklarına pişman etme konusunda kararlıyız.

Camiamıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

"İçinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez"

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yaptığı açıklamaya 8 dakika içinde cevap verdi.

Galatasaray'dan yapılan açıklamada, şöyle denildi:

Hiç boşuna uğraşmayın çünkü içinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez.

Galatasaray ayrıca açıklamasında, video ile Dursun Özbek'in şu sözlerine yer verdi:

Google'a, 'Ananas', 'Tesbih', 'Şike, 'Halı sahada dostluk' maçları yazın. Bakın karşınıza ne çıkıyor. Hiç boşuna uğraşmayın çünkü içinde olduğunuz ateş üfleyerek sönmez.

"Suç duyurusunda bulunulduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız"

Bu paylaşımın ardından ise Fenerbahçe, flaş bir karara imza attı.

Sarı-lacivertliler, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek hakkında suç duyurusunda bulundu.

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

Kamuoyuna duyuru

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı şahsın, 27.02.2024 ve 06.11.2023 tarihinde yaptığı haddini, sınırını aşan, toplumu kin ve düşmanlığa teşvik etme niteliğindeki açıklamaları kamuoyunun malumudur.

İlgili şahıs hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Dursun Özbek'in 6 Kasım'daki açıklaması

Galatasaray ve Fenerbahçe dediğiniz zaman Türkiye'nin 70'ini, 80'ini kapsayan bir taraftar grubumuz var. Genç insanlar var. Genç insanlar bu provokasyona girip birbirini öldürebilir. Her türlü şey olabilir. O zaman bunun mesuliyeti kimde olacak? Galatasaray Spor Kulübü her zaman gündemlerinin birinci maddesi. 'Erden Timur şunu yaptı, bunu yaptı…".

Güzel ve adaletli bir futbol iklimi yaratalım. İnsanların ticari hayatına girip, orada tokatlanması, dövülmesi, AVM'lerde fotoğraflarını çekin demeler… Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı'na bir tavsiyem var. Bunları yapmayın! Türkiye hep provoke edilmeye ve bölünmeye çalışılmıştır. PKK'sı, FETÖ'sü Türkiye'yi bölmeye çalışmıyorlar mı? Yapılan açıklamalar da bölünmeyi, kutuplaştırmayı getirecek açıklamalar değil mi? Onlar bile bölememişken bu ülkeyi sen neden böyle davranıyorsun?

Burada Sayın Selim Soydan'ın açıklaması aklıma geliyor. Fenerbahçe başkanı için, 'Bir projedir' dedi. Bu sefer bu algıya ben geliyorum. Neden herkesi düşman ilan ediyorsun? Hiç boşuna uğraşmasınlar. Biz her zaman itidali tavsiye eden taraf olacağız. Türkiye'nin buna ihtiyacı var. Türk toplumunun huzura ihtiyacı var. Huzursuzluğu davet etmeye çalışan her türlü eylemin karşısındayız. Abisi olarak kendisine tavsiyem, gerilime artık ihtiyacımız yok. Bu ülkeyi ne PKK ve FETÖ bölebildi. Başka hiç kimse de bölemez, kutuplaştıramaz.

Dursun Özbek'in 27 Şubat'taki açıklaması

Google'a girin; ananas, tespih, teşvik, şike, halı sahada dostluk maçları yazın, bakın karşınıza ne çıkıyor! Bunlar yokmuş gibi, sanki ben yapmışım gibi adamlar çıkıp Karagöz ile Hacivat gibi bir şeyler söylüyor.

Rakip takımın, rakip takımın başkanının bir proje olduğunu söylemiştim. Bu hüviyetlerini hala sürdürüyorlar.

Onlara bir ağabey tavsiyesi, boşuna uğraşmayın, içinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez. Bunu kafanıza yazın.