Stadın isminin değiştirilmesine dair konuşan AKP MKYK üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, 'Elazığ Stadyumu' tabelası sehven asılmış bir tabela. Eski ismi muhafaza edilecektir.”

Elazığ’da  49 yıllık “Elazığ Atatürk Stadı”  yerine yapılan stadyuma  “Elazığ Stadyumu” adı verildi.

Elazığ’da 1974 yılından beri maçların oynandığı Atatürk Stadyumu yeninden inşa edilmiş ve stadın adının da, “Yeni Atatürk Stadyumu” olacağı ifade edilmişti yeni stada Atatürk yerine “Elazığ Stadyumu” ismi verildi. Tepkilerin ardından AKP MKYK üyesi ve Elazığ Milletvekili skandal olayla ilgili açıklama yaptı.

Sıcaklıklar aniden düşüyor! Aman dikkat Sıcaklıklar aniden düşüyor! Aman dikkat

SEHVEN ASILMIŞ

Yeni yapılan stada Elazığ Stadyumu tabelasının sehven asıldığını belirten AKP MKYK üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Elazığ Stadyumu tabelası sehven asılmış bir tabela. Elazığ stadyumu işin adı müteahhit firma da işin adını öyle asmış. İsim daha belirlenmedi ama Atatürk stadyumu olduğu için bizim niyetimiz şöyle; Atatürk Stadyumu olarak değil sadece Atatürk Spor kompleksi olarak belirleyelim. Atatürk Spor komplesinde olarak Atatürk Stadyumu olarak belirleyelim. Yani kompleksin hepsi yine eski ismiyle muhafaza edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Eski ismi de muhafaza edilecektir.”