CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Aydın'da bir restoranda yemek yerken 29 Ekim 2016 tarihinde silahlı saldırıya uğramıştı. 

2016 yılında Cumhuriyet Bayramı ile ilgili 'Dünden bugüne CHP'li parlamenterler' sergisine katılan Bülent Tezcan, etkinliğin ardından akşam saatlerinde CHP Aydın İl Başkanlığı Binası'nın üst katında bulunan restorana geçmiş, il başkanlığı yöneticileri ve partililerden oluşan 30 kişilik grupla yemek yemişti. 

Yemek yediği mekânda silahlı saldırıya uğrayan CHP’li Bülent Tezcan, ayağına isabet eden kurşunla yaralanmıştı.

CHP Gençlik Kollarında siyasete başlayan Chp Söke Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Akkentli’nin de kaderi neredeyse Bülent Tezcan’a benzeyecekti. Fatih Akkentli’nin silahlı bir saldırganın hedefinden emniyetin dikkati sayesinde kurtulduğu ortaya çıktı. 

Hayallerini sahneye taşıyan liseli gençler, Aydın’ı temsil edecek Hayallerini sahneye taşıyan liseli gençler, Aydın’ı temsil edecek

Söke Ağır Ceza Mahkemesi görülen 2020/ 116 nolu dosya kapsamında delil olarak sunulan tapelerde Söke’de ‘çok önemli bir ismin’ Fatih Akkentli’yi ‘indirtmek ve vurdurmak için’ bazı kişilere anlaşma yaptığı ortaya çıktı. 
Söke’nin “önemli kişisi” arkadaşı M.E.Ö. aracılığı ile kendisine siyaseten engel olduğunu düşündüğü Akkentli’yi indirtmek için istekte bulunduğu ve konuşmanın devletin dinleme kayıtlarına takıldığı öğrenildi.