Ankara'da yaşayan Zehra ve Burak Özkesemen çifti, kızları 2.5 yaşındaki Berinay'ın SMA tedavisi için gereken 1 milyon 800 bin doların yüzde 65'ini bağış kampanyalarıyla Türkiye'de topladı. Almanya'da gerçekte şirket olan ancak dernek adı altında faaliyet gösteren 'Hayalin Hayalimdir' kuruluşu da paranın geri kalanını Avrupa'da topladığını açıkladı. Burak Özkesemen, kendi ellerindeki parayı yurtdışındaki bir bankadan IBAN numarası alabilmek için bu kuruluşa gönderdi.

KIZIM ÖLÜM DÖŞEĞİNDE

Aile, Berinay'ı alıp tedavi için Dubai'ye gitti. Sefer Çevik, aileye ilk etapta 200 bin dolar civarında para gönderdi ve kalanını da aktaracağını söyledi. Ancak aradan beş ay geçmesine rağmen beklenen para gelmedi. İlaç tedavisini alamayan Berinay ve ailesi Türkiye'ye dönmek zorunda kaldı. Aile, hem Türkiye'de hem de Almanya'da hukuki işlem başlattı. Burak Özkesemen, "Para gelmediği için kızım ölüm eşiğinde. Şu anda yaş sınırı doldu, kilo sınırı da dolmak üzere" dedi.

Sefer Çevik, çektiği videolarla bağış topluyordu!

Türk Hava Yolları, deprem bölgesi dönüş seferlerinin ücretsiz yapılacağını açıkladı. Türk Hava Yolları, deprem bölgesi dönüş seferlerinin ücretsiz yapılacağını açıkladı.

ŞİRKETTEN AYRILDI

Sefer Çevik "Bizim elimizde olmayan bazı sebepler yüzünden parayı aktaramadık. Bağış sözü veren insanlar bunu yerine getirmedi. Zaten ben de artık SMA hastalarıyla ilgili kampanyaları kesiyorum" diye açıklama yaptı. 'Hayalin Hayalimdir' kuruluşunun mağdur ettiği başka aileler de olduğu belirtiliyor. Kuruluşun internet sitesinde SMA'lı çocukların fotoğraflarıyla online bağış toplanmaya devam ediliyor. Sefer Çevik'in ise şirket yönetiminden ayrıldığı belirlendi. Elif ER-Canberk ÖZTÜRK/DHA