Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı ziyaret etti, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

İzmir'de 31 belediye başkanlığından 29'unda adaylarının seçildiğini hatırlatan Özel, AKP'nin İzmir'e özel ilgi göstermesine rağmen kendi kampanyalarının manevi yönünün çok güçlü olduğunu söyledi.

Özel, İzmir'de aday gösterdikleri 9 kadın adaydan 8'inin, 12 genç adaydan 11'inin seçildiğini belirterek, "Gelecek seçimlerde İzmir'de hedef 31'de 31'dir" dedi.

"KUCAKLAYICI TAVRIMIZ BENİMSENDİ"

Semih Yalçın'dan Özgür Özel'e: Haddini bildirmekten çekinmeyiz Semih Yalçın'dan Özgür Özel'e: Haddini bildirmekten çekinmeyiz

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) seçimlerine değinen Özel, partisinin AKP’ye dört ve MHP, Yeniden Refah, DEM Parti’ye birer üye ile yönetimde yer almalarını teklif ettiklerini ancak MHP ve AKP'nin bu teklifi reddettiklerini anımsattı.

Buna rağmen Cumhur İttifakı'nın belediye başkanlarından da oy aldıklarını söyleyen Özel, AKP'de konuya ilişkin soruşturma açıldığını söyledi. 

Özel, "Bizim kucaklayıcı tavrımız Cumhur İttifakı'nın bir kısmı tarafından benimsendi. Kendi adaylarını çıkardılar ve kaybettiler ama birçok AK Partili belediye başkanı oy verdi diye partide şimdi soruşturma açıldı. Çünkü biz adiliz, biz paylaşımcıyız" diye konuştu.