CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bir dizi program için geldiği İzmir’de ilk olarak CHP İzmir İl Başkanlığını ziyaret etti. Daha sonra Kültürpark’ta bulunan İzmir Sanat Başkanlık Çalışma Ofisinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ı ziyarette bulundu. Özel’in son durağı ise Ege Belediyeler Birliği oldu. Özel, burada il yönetim kurulu üyeleri, il disiplin kurulu üyeleri, ilçe belediye başkanları ve büyükşehir belediye meclis üyelerini tebrik etti. Ziyarette, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Manisa Büyükşehir Belediye başkanı Ferdi Zeyrek, Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu ve CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu yer aldı.

“KURDUĞUMUZ BÜYÜK İTTİFAKLARLA BELEDİYELER BİRLİĞİNİN YÖNETİMİNİ KAZANDIK”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Cumhur İttifakı ilkeler ittifakıdır AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Cumhur İttifakı ilkeler ittifakıdır

Ziyarette Ege Belediyeler Birliği’ne dair konuşan Özel, “Ege Belediyeler Birliği 1986 yılında İzmir'de kurulmuş bir birlik olmakla beraber, 1996’da merkezi Manisa'ya taşınmış birliktir. Ege Belediyeler Birliği'nin bir daha Manisa'ya taşıma gibi bir niyet yok. Yapılan seçimdeki mutabakat, tüm belediyelerin büyükşehirlerin, il belediyelerinin, Cumhuriyet Halk Partisi'nde Ege'de olması hepimiz açısından son derece mutluluk verici bir durum. CHP sadece kıyılara sıkışmış bir görüntüden Ege'deki bütün belediyeleri kazanan, İç Anadolu'da çok sayıda belediye kazanan ve Türkiye'nin yüzde 65’ini Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin yönettiği bir noktaya geldi. Biz hem Ege Belediyeler Birliği'nde hem Türkiye Belediyeler Birliği'nde hem de bir an önce seçim sonuçları tamamlanan tarihi kentler, belediyeler birliğinde Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarımız var. Biz İYİ Parti'yle, Yeniden Refah Partisi'yle, DEM Parti ile kurduğumuz büyük ittifaklarla, belediyeler birliğinin yönetimini kazandık” diye konuştu.