Dün akşam iftar saatlerinde Pamukörende meydana gelen olayda Metin Ertürk'ün komşusu Ziya Topçu'nun iddiasına göre; Evinde sarı saçlım mavi gözlüm şarkısını çaldığı için Metin Ertürk ve Mustafa Ertürk kardeşlerin saldırısına uğradı.

İki kardeşin evine gelerek "Kapat o şarkıyı" diye bağırdıklarını söyleyen Topçu, küfür, hakaret ve tehdit sonrası şarkıyı kapatmadığı için Ertürk kardeşlerin, evinin kapı ve  pencere camlarını taşlayarak kırdıklarını ve haneye tecavüz ettiklerini iddia etti.

Halk Ege Et'in iki şubesinde emekli indirimi uygulaması kalktı Halk Ege Et'in iki şubesinde emekli indirimi uygulaması kalktı

Ziya Topçu Horsunlu polis merkezine giderek Metin ve Mustafa Ertürk'ten şikayetçi olurken, gece yarısı Ertürk kardeşlerin polis merkezine getirilerek ifadelerinin alındığı öğrenildi.

Metin Ertürk cephesinden yapılan açıklamada ise; Yüksek sesle müzik dinleyen ve evlerine doğru mor ışık tutan komşularını uyarmalarına rağmen "Senin devrin bitti artık, ben istediğimi yaparım" şeklinde cevap vererek kendilerini rahatsız etmeye devam ettiği için olayın yaşandığı ifade edildi.

Öte yandan Metin Ertürk'ün başkanlığı döneminde komşusu Ziya Topçu'ya hayvanlarının yaydığı kötü koku nedeniyle Kuyucak Belediyesi tarafından ceza kesildiği ve ikili arasına bu nedenle husumet girdiği de öne sürüldü.