İsrail ana muhalefet lideri Yair Lapid Lapid, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, Başbakan Binyamin Neyanyahu'ya yüklenerek erken seçim istedi.

Ana muhalefet lideri Lapid, "Başbakan Netanyahu artık devleti yönetmeye yetkin değil. Güvenlik için, (Gazze'de) zafer için şimdi seçimlere ihtiyacımız var. Netanyahu bu hafta seçimler, düşmanımızın hayalleridir dedi. Aksine efendim, düşmanlarımızın hayalleri senin hizmette devam etmendir" ifadelerini kullandı.

İsrail'in önünde iki seçenek olduğuna dikkati çeken Lapid, "Ya kötü, tehlikeli, dağılmış ve zehirli bir hükümet olur ya da İsrail halkı için güvenliği geri getirecek iyi bir hükümetin kurulmasıyla sonuçlanacak seçimler olur" sözlerini sarf etti.

Ülkeler Vatandaşları İçin Alarma Geçti: Peş Peşe 'İsrail-İran' Uyarısı! Ülkeler Vatandaşları İçin Alarma Geçti: Peş Peşe 'İsrail-İran' Uyarısı!

Hamas yöneticileri için daha etkin bir hükümetin olması gerektiğini savunan Lapid, Netanyahu'yu 7 Ekim 2023'te yaşanan saldırıların sorumluluğundan kaçmak için İsrailli güvenlik yetkililerine karşı kampanyalar yapmakla suçladı.

İsrail Başbakanı Netanyahu, son haftalarda savaş gölgesinde seçimlere gitme fikrine karşı tutumunu birçok kez dillendirmişti.