Aydın’ın Efeler ilçesinde 2011 yılından bu yana hizmet veren Hayri Usta Lokantası, geçen yıl forma sponsoru olduğu Aydın Sportif Spor’un yeni sezon öncesi isim hakkını satın aldı.

Aydın’ın Efeler ilçesinde 2011 yılından bu yana hizmet veren Hayri Usta Lokantası, geçen yıl forma sponsoru olduğu Aydın Sportif Spor’un yeni sezon öncesi isim hakkını satın aldı. Yeni sezonda ‘Hayri Usta Sportif Spor’ ismiyle mücadele edecek olan takım, ilk idmanını gerçekleştirerek sahaya indi. İlk antrenmana gelerek takıma başarı dileyen Hayri Usta Lokantası sahibi Hayrettin Dincil, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi. Aydın’ın önemli kulüplerinden Aydın Sportif Spor’da yeni sezon öncesi isim değişikliği yaşandı. Geçen yıl Aydın Birinci Amatör Küme’de grubunda şampiyon olan, Play-Off maçını kaybederek Süper Amatör Lig kapısından dönen Aydın Sportif Spor’un forma sponsoru olan Hayri Usta Lokantası sahibi Hayrettin Dincil, yeni sezon öncesi kulüp yöneticileriyle bir araya gelerek isim sponsorluğu için teklifte bulundu. Teklife olumlu cevap veren mavi beyazlı yönetim, yeni sezonda kulübün ismini ‘Hayri Usta Sportif Spor’ olarak değiştirirken, isim sponsoru Hayrettin Dincil ise kulübün ‘Onursal Başkanı’ oldu. 
“BU İŞİ GÖNÜLLE YAPIYORUM” 
Hayri Usta Sportif Spor yeni sezon öncesi ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Adnan Menderes Stadı 1 No’lu Yan Saha’da yapılan idmanı ziyaret eden Onursal Başkan Hayrettin Dincil ve Kulüp Başkanı Umut Yaşan, basın mensuplarına isim sponsorluğu ile ilgili açıklama yaptı. İsim sponsorluğunun hayırlı olmasını dileyerek takıma konuşma yapan Dincil, “Aydınspor 1923 profesyonel ligdeyken alt yapıdan sorumlu yöneticiliğini, Tepecik Tuğlaspor’da yöneticilik ve Köprülüspor’da başkanlık yaptım. Sporun artık amatörden çıktığını, amatör, paranın girmediği bir olaydır. Paranın girdiği her şey, profesyonel derler. Abi-kardeş ilişkileriyle insanların gönülle yaptığı işlere ben amatör diyorum. Ben de bu işi gönülle yapıyorum. Savaş Güleser hocam beni aradı ve fikrinden bahsetti. Geçen yıl Umut’u ben hiç tanımıyordum. Tesadüfen Umut benim yanıma geldi. Bize forma sponsoru olabilir misin diye teklif etti. Ben de kendilerine gençlerin spor yapmasının çok önemli olduğunu söyledim. Bu doğrultuda yine destek olacağımı ifade ettim. Yapılan görüşmede takımın ismini Hayri Usta Sportif Spor olarak değiştirilmesi yönünde anlaştık. Eksik yerlerimize takviye yaparız. Oyuncuların ihtiyaçlarını karşılarız. Böyle bir yola çıktık. Başarılar diliyorum. İyi çalışmamız gerekiyor. Benim oğlum da futbolcu. Kendim de 17 yıl futbol oynadım. İyi çalışıp başaracağınıza eminim.” dedi. 
“HAYRİ USTA GÜCÜMÜZE GÜÇ KATTI” 
İsim sponsorluğundan dolayı Hayrettin Dincil’e teşekkür eden Umut Yaşan, “Geçen yıl forma sponsoru olarak bizi onure etti. Yeni sezonda isim sponsoru olarak gücümüze güç kattı. Bize sponsor olduğu forma ile geçen sezon şampiyon olduk. Yeni sezonda Süper Amatör Lig’e çıkacağız.” diye konuştu. 
“AYDIN AMATÖR SPORUNA 5 ADET DAHA HAYRİ USTA İSTİYORUZ” 
Siyasetçilere çağrıda bulunan Dincil, “Siyasetçiler gelsinler bu sahayı görsünler. Burada kaç takım bu sahada çalışma yapıyor. Burada 3-4 tane daha tesis olursa Aydın futbolu bir üst lige gider. Amatör kulüpler, profesyonel liglerin lokomotifidir. Eğer bizler gibi Hayri Usta’lar çıkmazsa siyasetçiler sadece seçimden seçime gelip sahada oy için, rant için spora destek veriyorlarsa hiç gelmesinler. O yüzden 5 tane Hayri Usta olursa siyasetçilere gerek yok. Aydın amatör sporuna 5 adet daha Hayri Usta istiyoruz. Çocuklarımız daha çok gelir. Ayrıca bu yıl güzel bir lig olacağını düşünüyorum. Temiz bir lig olsun. Tüm kulüplere başarı diliyorum. İnşallah biz şampiyon oluruz.” şeklinde konuştu. 
“HAYRİ USTA BİZLERE ÇOK BÜYÜK GÜÇ KATTI” 
Hayri Usta Sportif Spor Antrenörü Savaş Güleser, “Güzel bir proje oluşturduk. Bu proje doğrultusunda Hayri Usta’ya gittik. Sağ olsun o da bizi hiç kırmadı. Projemizi sahiplenmekle kalmayıp hem isim hakkı hem sponsorluk hem de manevi desteğini bizimle beraber olacağını ifade etti. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu sene onursal başkanımız olarak hep bizim yanımızda olacaktır. Hayri Usta’nın Aydın amatör futboluna katkılarını da çok iyi biliyorum. Yıllardır kendisini de yakından takip ediyorum. Bu projenin parçası olması bizlere çok büyük güç kattı. Tüm takımlara kazasız, belasız bir lig diliyorum. Bizim için sonu şampiyonluk olsun inşallah.” ifadelerini kullandı. Yeni sezonun ilk antrenmanı Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Ferdi Uzun da takip etti. Antrenman öncesi Hayri Usta Lokantası sahibi Hayrettin Dincil, AGC Başkanı Uzun ve basın mensuplarına baklava ikram etti. AGC Başkanı Uzun da isim sponsorluğunun hayırlı olmasını dileyerek Hayri Usta Sportif Spor ve tüm kulüplere başarı diledi.

17 ayrı suçtan aranan firari Sultanhisar’da yakalandı 17 ayrı suçtan aranan firari Sultanhisar’da yakalandı

16ce8f0e-6e8b-4912-8ab9-776ce5e77ae38c7adbd4-852e-4472-9e09-c79c63cf2ac52ae8649c-d4a7-40cb-8808-8c4e18adafa6b0ebfb50-d879-40be-aeb4-088b281372471a8f0bdb-bc7e-4e4b-9dcb-1960053a186c39a4a283-c23e-4dc8-928c-708bcc3d28e1