Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Eskişehir'de gazetecilerle bir araya gelerek yerel seçimlerde izleyecekleri yol haritasını paylaştı.

Destici, bir gazetecinin "Yerel seçimlerde partiniz nasıl bir yol haritası izleyecek" sorusunu şöyle cevapladı:

MHP lideri Bahçeli'den yerel seçim açıklaması! 30 büyükşehire ortak aday MHP lideri Bahçeli'den yerel seçim açıklaması! 30 büyükşehire ortak aday

“Türkiye’nin her bölgesinde, ilinde, ilçesinde, beldesinde kendi adaylarımızı çıkaracak şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz ve buna da hazırız. Teşkilat olarak da kadro olarak da aday olarak da buna partimiz hazırdır. Bunu en son genel seçimlerde de gösterdik. 81 ilin tamamında kendi milletvekili adaylarımızla seçime katıldık ve arkadaşlarımız da kendi gücümüz nispetinde güzel bir çalışma gösterdiler. Tabii potansiyelimiz daha yüksek ama potansiyelimizin karşılığını bu seçimde alamadık. İnşallah yerel seçimlerde aldığımız oyu en az üçe, dörde katlayacağımıza yürekten inanıyorum.

'İTTİFAK RUHU'

Diğer taraftan da tabii biz Cumhur İttifakı'nın bir parçasıyız. Elbette ki Cumhur İttifakı'nın ruhuna da uygun hareket edeceğiz. O ruh nedir? O ruh, devletin varlığı, ülkenin bütünlüğü, milletin istiklali ve istikbali noktasında üzerimize ne düşerse biz onu bugüne kadar yaptık, bundan sonra da yapacağız. Tabii bazı şehirlerle ilgili işbirliği noktasında birtakım görüşmeler yapılabilir mi? Elbette yapılabilir. Şu anda yapılmış ya da neticelenmiş bir görüşme yoktur.”