31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi emeklilere peş peşe güzel haberler gelmeye devam ediyor. Ordu mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilerin bayram ikramiyesinin yüzde 50 artışla 3 bin lira olacağını duyurmuştu. Yapılan zam emekliler arasında tartışma konusu olurken Ekonomim yazarı Şeref Oğuz ilginç bir iddia ortaya attı. Yerel seçimler öncesi bir zam daha yapılabileceğini ifade eden Oğuz, ikramiyelerin 5 bin TL olabileceğini iddia etti. 

YÜZDE 50 ZAM YAPILMIŞTI 

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere az bir süre kaldı. Partisinin Ordu mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilerin bayram ikramiyesinin yüzde 50 artışla 3 bin lira olacağını açıkladı.

TARİH VERİP DUYURDU: “EMEKLİ İKRAMİYELERİ 5 BİN TL OLABİLİR”

Kulislerden aldığı bilgilere göre önemli açıklamalarda bulunan Ekonomim yazarı Şeref Oğuz, ikramiyenin 2 bin lira daha artırılarak 5 bin liraya çıkarılacağını iddia etti. Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi bu haberin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulacağını belirten Oğuz, ikramiyelerin 5 bin TL olacağını öne sürdü. 

KİMLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALABİLİYOR? 

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlar ile şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri bayram ikramiyesi alacak.

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Ramazan Bayramı, 10 Nisan itibarıyla idrak edilecek. Emekliye bayram ikramiyeleri ise bayramdan önceki hafta hesaplara geçiyor. Dolayısıyla 1-9 Nisan tarihleri aralığında bütün emekliler ilk ikramiyeleri almış olacak.

Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor: Kredi çekerken bunlara dikkat Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor: Kredi çekerken bunlara dikkat