Jandarma ekipleri vatandaşları boğulma olaylarına karşı uyarıyor Jandarma ekipleri vatandaşları boğulma olaylarına karşı uyarıyor

Efeler Belediyesi’nin toplum sağlığına yönelik önemli projelerinden olan Psikososyal Destek Merkezlerinde, çocuklara ücretsiz oyun terapisi sunularak ruhsal sağlıkları destekleniyor.

Efeler Belediyesi üçüncü Psikososyal Destek Merkezi’nde 3-12 yaş arası çocuklara sunulan bu hizmet, ailelerin de sürece dahil edilmesiyle daha kapsamlı ve etkili bir terapi imkanı sağlıyor. Tamamen ücretsiz, haftada bir kez 45-50 dakikalık oyun terapisi seanslarında, masal terapisi ve resim analizi gibi interaktif yöntemler kullanılıyor. Bu yöntemler, çocukların duygularını daha iyi ifade etmelerini, zorlandıkları yaşam deneyimleriyle başa çıkmalarını ve kendilerini daha iyi tanımalarını sağlarken, gelecekte de daha mutlu ve etkin bireyler olmalarına yardımcı olunuyor. Ebeveynler de çocukların terapi süreçlerine aktif olarak dahil edilerek, çocuklar üzerindeki yanlış tutumlarını keşfetmelerine ve bu tutumlarını değiştirmelerine yardımcı olunuyor. Alanında uzman psikologların görev aldığı merkezler, ebeveyn ve çocuk arasında köprü olarak, aile içindeki iletişimi de olumlu yönde değiştiriyor.